سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 5:31
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

رييس موسسه انتشارات انقلاب اسلامي خبر داد:

يادداشت هاي مقام معظم رهبري بر كتاب هاي دفاع مقدس رونمايي مي شود

عليرضا مختاري رييس موسسه انتشارات انقلاب اسلامي وابسته به موسسه حفظ و نشر آثار آيت الله العظمي خامنه اي از رونمايي يادداشت هاي مقام معظم رهبري بر كتاب هاي دفاع مقدس و تقدير و تجليل از پديدآورندگان اين آثار خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، عليرضا مختاري كه در مراسم رونمايي از تقريظ مقام معظم رهبري بر كتاب "لشكر خوبان" سخن مي گفت، با بيان اين كه 55 قطعه از يادداشت هايي كه مقام معظم رهبري بر كتاب هاي گوناگون نوشته اند منتشر شده است، اظهار كرد: اين يادداشت ها غير از حواشي است كه ايشان در لابه لاي كتاب ها گاهي اوقات مي نويسند و غير از تقريظ ها، يادداشت ها و حاشيه هايي است كه هنوز منتشر نشده و در كتب مختلف است. از اين 55 قطعه 40 يادداشت صرفا به آثار دفاع مقدس اختصاص دارد و برخي از اين 40 يادداشت شفاهي است و تعدادي ديگر هم كتبي است.

وي افزود: يادداشت نويسي، تقريظ نويسي و حاشيه نويسي از عادات ايشان است كه از قبل از پيروزي انقلاب اسلامي اين عادت را داشته اند. در اواخر آبان ماه و در آستانه هفته بسيج مستضعفين مراسمي از سوي دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبري برگزار خواهد شد و تمامي نويسندگان كتب دفاع مقدس كه ايشان تا به حال درباره آنها يادداشتي نوشته اند و يا نكته اي گفته اند مورد تقدير و تكريم و تجليل قرار مي گيرند.

مختاري با اشاره به اين كه مقام معظم رهبري از سال 69 يادداشت هايي دارند كه درباره كتاب هاي دفاع مقدس منتشر شده است، عنوان كرد: اين يادداشت ها معمولا مربوط به كتاب هاي كوچك قصه و داستاني بوده است كه اكثرا توسط دفتر هنر و ادبيات مقاومت حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي منتشر شده است. ايشان همان سال ها اعلام كردند كه من اين اتفاق ها را مي بينم و مشتري پرو پا قرص آنها هستم.

وي خاطرنشان كرد: اين يادداشت ها گاهي به ناشر و گاهي نويسنده داده مي شد و گاهي هم در پايگاه هاي اطلاع رساني و سايت هاي خبري منتشر مي شد. رفته رفته كه آثار ادبيات دفاع مقدس حجم بيشتري پيدا كرد محققين و نويسندگان بيشتري وارد اين حوزه شدند و كتاب هايي نوشته شد كه آرام آرام مربوط شد به منابع دفاع مقدس و مراجعي براي عمليات هاي مختلف و سرداران مختلف نوشته شد و تقريظات مقام معظم رهبري با اشارات مختلف، مطالب ديگر، تجليل ها و تقدير ها و نشان دادن نقاط برجسته آثار همراه شد.

رييس موسسه انتشارات انقلاب اسلامي وابسته به موسسه حفظ و نشر آثار آيت الله العظمي خامنه اي گفت: اين روند ادامه پيدا كرد تا كتاب نورالدين پسر ايران منتشر شد و ايشان آن كتاب را مطالعه كردند و بسيار تحت تاثير كتاب قرار گرفتند، يادداشت مفصلي نوشتند و به اشاره و اذن ايشان مراسمي در دفتر حفظ و نشر آثار معظم اله برگزار شد و يادداشت مقام معظم رهبري را به نورالدين عافي راوي و معصومه سپهري نويسنده كتاب اهدا كرديم. در سال 91 اين اتفاق براي كتاب "پايي كه جا ماند" تكرار شد و امروز هم باز به اذن و اشاره ايشان به اين شكل از كتاب لشگر خوبان تجليل مي شود.

وي تصريح كرد: مقام معظم رهبري گنجينه دفاع مقدس را معدن طلا و جواهر مي دانند و معتقدند كه اين خاطرات رگه هاي طلايي است كه در اين معدن هست و اين رگه ها امروز خودشان را نشان داده و سر باز كرده است. ايشان بارها تاكيد كرده اندكه آثار هنري بر اساس اين گونه كتاب ها بايد نوشته شود و بارها تاكيد كرده اند كه صدها و هزاران اثر هنري مي تواند بر اساس كتاب خاطرات توليد شود.

جمعه 19 مهر 1392 - 12:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری