يكشنبه 6 بهمن 1398 - 15:17
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

روحاني مستقر روستاي زيارت سيدسليمان معرفي شد

مراسم معارفه روحاني مستقر روستاي سيدسليمان با حضور معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، حجت الاسلام علي اکبر انصاري راد در ابتداي اين مراسم که دوشنبه 15 مهر 92 در روستاي زيارت سيدسليمان از توابع شهرستان بندرعباس برگزار شد با بيان اينکه دين مبين اسلام تأکيدات فراواني در خصوص آباداني مساجد دارد ابراز داشت: مسجد محل امن و امان مومنان است که در آن آرامش مي گيرند و راحت تر به خدا متصل مي شوند. حضور در مسجد مادام که با گناه همراه نباشد،‌ ثواب و اجر دارد، قرآن کريم و ائمه اطهار(ع) در مورد مسجد توصيه هاي زيادي دارند که با توجه به آنها مي توان متوجه شد که همانطوري که مسجد شافع محشر است،‌ حقوقي نيز دارد.

انصاري راد افزود: مومنان بايد مساجد را آباد کنند و آباداني مسجد در آبادي جسم و روح آن است. آبادي مسجد تنها به گنبد و محراب و منار نيست بلکه به حضور پرشور مومنان است، مومنان بايد طوري به مسجد بروند که مشخص باشد به خانه خدا مي روند،‌ بايد به شيک ترين و معطرترين وجه ممکن به مسجد بروند،‌ گويي به يک ميهماني مهمي مي روند.

حجت الاسلام انصاري راد با توجه به اهميت مساجد اظهار داشت: بر اساس شفارشات اكيد آيات و روايات حفظ جايگاه رفيع مساجد و احترام نهادن به آن، آباد نگه داشتن آن ، فراگيري دانش، حفظ پاكيزگي و دور كردن پليدي ها و پلشتي ها از محيط مقدس آن وظيفه فرد مومن و معتقد به خداست.

حجت الاسلام انصاري راد تصريح کرد: از آن جا كه مسجد محل عبادت و نور الهي است و از آن جا كه مومن به هنگام نيايش و راز و نياز با خدا خانه دلش به نور معرفت الهي روشن مي شود بهتر آن است كه ظاهر خانه خدا را نيز در شبها با برافروختن چراغ روشن نگاه داريم و نگذاريم كه مسجد حالتي خاموش و ظلماني به خود بگيرد روشن نگه داشتن چراغ مسجد به منزله پايداري كانون توجه مومنين در جامعه اسلامي است.

معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان درا دامه افزود: متون ديني ما مملو از تاكيدات فراوان بر رعايت احترام و بزرگداشت شعائر مذهبي است و ارج نهادن به مسجد و رعايت حقوق اين پايگاه الهي در سرلوحه اين قبيل موضوعات قرار دارد.

گفتني است در ادامه اين مراسم، حجت الاسلام احسان غلامي به عنوان روحاني مستقر روستاي زيارت سيدسليمان معرفي شد.

جمعه 19 مهر 1392 - 12:36
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری