جمعه 29 شهريور 1398 - 11:1
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير كل تبليغات اسلامي استان قزوين:

يكي از مهم ترين رسالت هاي روحانيان در برهه کنوني تبيين سبک زندگي اسلامي و سوق دادن مردم به سوي معنويت است

مدير كل تبليغات اسلامي استان قزوين گفت : يكي از مهم ترين رسالت هاي روحانيان در برهه کنوني تبيين سبک زندگي اسلامي و سوق دادن مردم به سوي معنويت است .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام علي نعمت الهي مدير كل تبليغات اسلامي استان قزوين  به تبيين نقش روحانيت در انقلاب اسلامي ايران و رسالت کنوني آن پرداخت.

وي افزود:پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري روحانيت بيدار و هشيار که در رأس آن خميني کبير قرار داشت، عامل تحوّلات مهمي در منطقه و جهان شد.

وي تصريح كرد:چنان که تجربه هاي سياسي و اجتماعي در نهضت هاي صد ساله اخير به دست مي دهد ايران منهاي روحانيت يا اسلام منهاي روحانيت هرگز نمي تواند ايده اي تضمين کننده براي حيات و سرنوشت کشور و دين باشد زيرا با فرو ريختن دژ ديرينه و نفوذناپذير روحانيت متعهد شيعه هيچ دست و صنف و سازمان و حزبي نمي تواند انسجام ملي يا اسلامي ايرانيان را فراهم آورد.

وي ادامه داد:روحانيت با اتکاي به اسلام ناب و بازسازي انديشه ديني توانست اصلاحاتي عميق و بنيادين در نظام، اجتماعي ما به وجود آورد که شکل‏گيري يک نظام ديني و طرح دين در قالب يک نظام در راستاي همين مقوله است.

مدير كل تبليغات اسلامي استان قزوين يكي از مهم ترين رسالت هاي روحانيان در برهه کنوني را تبيين سبک زندگي اسلامي و سوق دادن مردم به سوي معنويت دانست و افزود:روحانيان و مبلغان در مساجد مجالس فرهنگي مي توانند روش هاي زندگي سالم و ساده را براي مردم بيان کنند و جامعه را به سوي معنويت سوق دهند.

جمعه 19 مهر 1392 - 12:25
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری