جمعه 4 خرداد 1397 - 17:18
پربازديدترين اخبار از استان
خوزستان
  • هيچ خبري موجود نيست

ساماندهي مداحان در آستانه ماه محرم يک ضرورت است

کارشناس فرهنگي و تبليغ اداره تبليغات اسلامي بهبهان در ديدار رئيس کانون مداحان اين شهرستان گفت: ساماندهي مداحان درآستانه ماه محرم يک ضرورت است و بايد به سرعت اين کار انجام شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خوزستان، بيژن ستايش، کارشناس فرهنگي و تبليغ اداره تبليغات اسلامي بهبهان گفت: حوزه مرثيه سرايي، مداحي و نوحه خواني يک حوزه تأثير گذار بر افکار عمومي است و لذا بايد تلاش کرد که تريبون مرثيه سراي و نوحه خواني در اختيار افراد معتقد، متعهد و تأثير گذار قرار گيرد تا همراه با ايجاد حزن وانده، مفاهيم و محتواي قيام عاشورا بيان شود.

وي با اشاره به حضورخيل عظيم مردم وتشنگان مکتب اهل‎بيت(ع) در اين مجالس، خاطرنشان کرد: بايد از اين فرصت استثناي براي انتقال معارف دين و مظلوميت اهل‎بيت(ع) و ايجاد دگرگوني در قلب‎هاي جوياي اين مباحث، نهايت بهره را ببريم.

وي يادآورشد: اين شهرستان از دير باز در برگزاري مراسم مذهبي خصوصا ايام محرم زبان زد است و لذا ساماندهي مداحان در آستانه ماه محرم يک ضرورت است و بايد به سرعت اين کار انجام شود.

در ادامه سيد ابوالقاسم موسوي رئيس کانون مداحان و شاعران آئيني با اشاره با انجام برنامه‎هاي متفاوت در حوزه مداحان، بر انجام آمادگي و تمهيدات لازم در ايام محرم تأکيد کرد.

گفتني است، اين ديدار 15 مهر 92 توسط رئيس کانون مداحان و شاعران آئيني شهرستان و در اداره تبليغات اسلامي بهبهان انجام شد.

پنجشنبه 18 مهر 1392 - 12:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری