پنجشنبه 3 خرداد 1397 - 8:40
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

الگوي جوانان در ازدواج بايد حضرت علي و حضرت زهرا (ع) باشند

رئيس اداره تبليغات اسلامي فومن به مناسبت اول ماه ذي الحجه ، سالروز ازدواج با برکت حضرت علي و حضرت زهرا (عليهما السلام) گفت: جوانان نبايد از الگوهاي بيگانه در ازدواج پيروي کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان، حجت الاسلام عليرضا ابراهيم زاده 15 مهرماه 92 در گفتگويي ضمن تبريک سالروز ازدواج حضرت علي و حضرت زهرا (عليهما السلام) اين روز را بسيار مبارک دانست و اظهار داشت: علت آن اين است که زندگي اين دو بزرگوار، پيام هاي بسيار ارزشمندي نه فقط به ما مسلمانان ، بلکه به همه مردم جهان مي دهد.

وي افزود: از ديدگاه اسلام، ازدواج يك امر مقدس به حساب مي آيد چون ازدواج موجب افزايش ايمان و تكامل روحي فرد و به تبع آن تكميل دين اوست و از بسياري از انحرافات و فسادهاي اخلاقي جلوگيري مي کند.

اين کارشناس حوزه دين با بيان اينکه ازدواج سنتي آسماني و ارزشمند است كه مايه آرامش و اطمينان فرد، ثبات، پايداري و امنيت اجتماع مي شود، اذعان داشت: بهترين الگو براي جوانان ما در امر ازدواج و زندگي ، حضرت فاطمه و اميرالمومنين علي (عليهما السلام) هستند و بايد راه و رسم آنان را در زندگي خود پياده کنيم.

رئيس اداره تبليغات اسلامي فومن خاطرنشان کرد: با اينکه هر دو وجود متعالي، داراي جايگاه و مقام والايي بودند اما سبک آغاز زندگي و ادامه مسير مشترک آنان در نهايت سادگي و بي‌آلايشي بود.

اين کارشناس ديني بيان داشت: راهكارها و حدودي كه در دين مبين اسلام براي امر مهم و حساس ازدواج به تفصيل بيان شده، راهي به سوي استحكام آن و چارچوبي براي رسيدن به فرجامي نيك و سعادتمند است و زندگي موفق در گرو ازدواج موفق، وازدواج موفق در گرو عمل به دستورات روشنگرانه دين اسلام است.

حجت الاسلام ابراهيم زاده متذکر شد: اگر آنگونه که بزرگان دين ما دستورات زندگي صحيح را به ما ارائه کرده اند عمل کنيم و به درستي اسلام را بشناسيم و عامل به دستورات آن باشيم، مي توانيم زندگي سعادتمند و سرشار از موفقيت داشته باشيم حتي در شرايط به ظاهر بد اجتماع و در وضعيت موجود فرهنگي جامعه ، هوشياري ما البته با توکل بر خدا بسيار مي تواند در شکل گيري زندگي شايسته تاثيرگذار باشد.

اين مسئول در پايان با تأکيد بر الگوگيري همه مردم به ويژه جوانان از زندگي اين دو بزرگوار تصريح کرد: ما الگوهاي زيادي درفرهنگ اسلامي داريم ، اين دو بزرگوار درس عشق ورزي به ما مي دهند ، لذا با وجود اين دو بزرگوار ما احتياجي به الگوهاي بيگانه نداريم و نياز نيست به سوي بيگانگان دست دراز کنيم.

پنجشنبه 18 مهر 1392 - 12:8
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری