يكشنبه 17 آذر 1398 - 16:20
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني روحاني مستقر صائين قلعه به مناسبت شهادت امام محمد تقي (ع)

مسئول روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي ابهر از سخنراني روحاني مستقر شهر صائين قلعه به مناسبت شهادت امام محمد تقي (ع) خبر داد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان، مسئول روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي ابهر روز دوشنبه 15 مهرماه با اعلام اين خبر گفت : حجت الاسلام حسين رجبي، روحاني مستقر شهر صائين قلعه به مناسبت شهادت امام محمد تقي (ع) در جمع نمازگزاران سخنراني کرد .

وي اظهار داشت : حجت الاسلام رجبي در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) صائين قلعه پيرامون جايگاه امامت حضرت جواد (ع) ، آماده سازي شيعه براي دوران غيبت، پذيرش نائبان و وکلاي امام و شخصيت و جايگاه امام درسنين پايين سخنراني کرد .

وي در ادامه تصريح کرد: فضائل امام جواد ( ع) را مي‏توان به دو دسته فضائل علمي و فضائل اخلاقي تقسيم كرد و فضائل علمي امام جواد (ع) را به دو دليل به مناظرات علمي كشانده مي‏شد . اول اينکه از طرف شيعيان خود كه با توجه به سن كم آن حضرت مي‏خواستند علم الهي را دريابند.

دوم: از طرف حكومت ،به ويژه مأمون و معتصم, دو خليفه معاصر آن حضرت و خلفا مي‏كوشيدند با تشكيل مناظره, شيعيان را رو در روي برخي از دانشمندان بنام زمان قرار دهند تا شايد در پاسخ برخي از پرسش ها درمانده شوند و شيعيان از اين رهگذر، در اعتقاد خود ـ وجود علم الهي نزد ائمه اهل بيت (ع) ـ دچار مشكل شده و از پيروي آنها دست بردارند ولي در همه اين بحثها و مناظرات علمي, حضرت جواد(ع ) با پاسخهاي قاطع و روشنگر, اعتقاد و اطمينان كامل شيعيان به امامت آن حضرت را تثبيت كرد و ابرهاي تيره ابهام و شبهه را از فضاي فكر آنان كنار زد و خورشيد حقيقت را آشكار ساخت.

پنجشنبه 18 مهر 1392 - 9:1
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری