شنبه 16 آذر 1398 - 12:53
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني روحاني مستقر گوزلدره به مناسبت شهادت امام محمد تقي (ع)

مسئول روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي ابهر از سخنراني روحاني مستقر روستاي گوزلدره به مناسبت شهادت امام محمد تقي (ع) خبر داد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان، مسئول روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي ابهر روز دوشنبه 15 مهرماه با اعلام اين خبر گفت : حجت الاسلام رسول مظفري، روحاني مستقر اداره تبليغات اسلامي در روستاي گوزلدره به مناسبت شهادت امام محمد تقي (ع) در مسجد جامع اين روستا سخنراني کرد .

وي اظهار داشت : حجت الاسلام مظفري ضمن تسليت شهادت حضرت امام محمد جواد (ع) به بيان فضيلت، احکام و اعمال ماه ذيحجه،پرداخته و گفت: ماه ذيحجّه، آخرين ماه سال هجرى قمرى است و ماهى است بسيار پربركت. بزرگان دين، هنگامى كه اين ماه وارد مى شد، اهميت ويژه اى به عبادت در آن مى دادند مخصوصاً در دهه اوّل اين ماه که در بعضى از روايات آمده است شب هاى دهگانه اى كه قرآن در سوره والفجر و ليال عشر به آن سوگند ياد كرده است، شب هاى دهه اوّل اين ماه شريف است و اين سوگند به خاطر عظمت آن است.

وي در ادامه با اشاره به روايتي از امام محمدباقر(ع): ورع در مقابل معاصي، حلم در برابر خشم و خوشرفتاري در ميان ديگران را سه صفت حجاج معرفي کرد و در ادامه ماجراي مسموم شدن حضرت جواد (ع) را براي نمازگزاران تبيين کرد .

پنجشنبه 18 مهر 1392 - 9:1
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری