يكشنبه 17 آذر 1398 - 16:22
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني روحاني مستقر دهستان کسما صومعه سرا به مناسبت شهادت امام جواد الائمه (ع)

به همت روحاني مستقر دهستان کسما صومعه سرا، مراسم سالروز شهادت امام جواد (ع) در بقعه سيد ابراهيم و سيد محمد اين دهستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي گيلان ، حجت الاسلام تقي ياري در جمع عزاداران و نمازگزاران بقعه دهستان کسما به ذکر حديثي از امام جواد (ع) پرداخت و درباره پيرامون زندگي و شخصيت آن امام همام مطالبي را بيان کرد .

وي در ادامه افزود: مأمون خليفه عباسي که همچون ساير خلفاي بني عباس از پيشرفت معنوي و نفوذ باطني امامان معصوم (ع) و گسترش فضايل آنها در بين مردم هراس داشت ، سعي کرد ابن الرضا (ع) را تحت مراقبت خاص خود قرار دهد ، پس دختر ام الفضل را به ازدواج حضرت امام جواد (ع) درآورد تا مراقبي دائمي و از درون خانه بر امام گمارده باشد و سر انجام به وسيله دخترش، امام (ع) را به شهادت رساند .

روحاني مستقر دهستان کسما صومعه سرا با اشاره به اينکه يکي از صفاتي که نشات گرفته از صفات خداوند است و خداي تعالي خيلي او را مي‎پسندد ، صفت جود و سخاوت است ، تصريح کرد : درخت پربار جود و سخاوت ريشه در پهنه آزادگي و وارستگي روحي دارد و هر چه به برگ و بر و شاخه‎اش افزوده شود ، ريشه اش نيز قويتر مي شود که امام جواد (ع) تجلي بارز اين صفت است ، چنانکه ملقب شدن او به اين لقب شريف گواه بر اين ادعا است و پيشواي نهم در اداي حقوق مردم بسيار اهميت ‎داده است .

حجت الاسلام تقي ياري در پايان سخنان خود حضرت امام محمد تقي (ع) را يکي از آن شجره طيبه دانست و يادآور شد : وظيفه همه ما شيعيان آن است که از سيره آن بزرگوار پيروي و نسبت به آن معرفت و شناخت حقيقي پيدا کنيم.

گفتني است ، اين مراسم 14 مهر ۹۲ همراه با مرثيه خواني و عزاداري توسط يكي از مداحان اهل بيت (ع) برگزار شد.

سه‌شنبه 16 مهر 1392 - 13:37
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری