سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 14:55
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم سوگواري شهادت امام محمدتقي(ع) در دفتر امام جمعه شهرستان نظرآباد

سرپرست اداره تبليغات اسلامي نظرآباد در مراسم شهادت امام محمدتقي (ع) که در دفتر امام جمعه برگزار شد حضور يافت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز، حجت الاسلام مهدي احمدوند سرپرست اداره تبليغات اسلامي نظرآباد در مراسمي که به مناسبت شهادت امام محمد تقي (ع) با حضور امام جمعه، فرماندار و مسئولين در دفتر امام جمعه اين شهرستان برگزار شد حضور يافت.

وي گفت:در ابتداي اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين اکبر وثوقي امام جمعه شهرستان نظرآباد به شخصيت والاي امام محمد تقي پرداخت و گفت: حضرت جواد الائمه (ع) ويژگيهاي خاصي دارند كه از جمله ، امامت آن حضرت در سن هفت سالگي و شهادت ايشان در عنفوان جواني مي باشد.

وي با تحليل شرايط سياسي دوران امامت حضرت امام محمد تقي (ع) خاطر نشان كرد: حكومت عباسي از بدو پايه گذاري با بحران مشروعيت مواجه بودند و براي جبران اين نقيصه بزرگ به طرق مختلف از جمله انتصاب امام رضا (ع) به ولايت عهدي و همچنين با ازدواج ام فضل دختر مآمون با امام محمد تقي (ع) سعي در انتساب به اهل بيت داشتند ، منتها حضور ائمه معصوم (ع) در متن جامعه و ترويج اسلام ناب محمدي (ص) زواياي مختلف فساد حكام عباسي را به مردم نشان دادند كه همين مسأله در نهايت به شهادت اين بزرگواران منجر مي شد.

وي در ادامه گفت:يکي از علل شهادت امام جوادالائمه (ع)حسادت علماء درباريان نسبت به مقام علمي و معنوي حضرت بود به طوري که کم کم دسيسه و نيرنگ به کار بردند تا از طريق همسر ايشان،وي را مسموم کرده و به شهادت رساندند

سه‌شنبه 16 مهر 1392 - 10:47
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری