سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 18:51
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان شرقي
  • هيچ خبري موجود نيست

حضور نماينده اداره تبليغات اسلامي در جلسه ستادساماندهي امور جوانان شبستر

جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان شبستر باحضورفرماندار ، مسئولين ادارات و نماينده تبليغات اسلامي شبستر روز يكشنبه مورخ 14مهرماه92 در محل سالن اجتماعات شهرستان شبستر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان آذربايجانشرقي،مهدي ايمانابي كارشناس امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان شبستر ،با حضور در جلسه ساماندهي امور جوانان که با موضوع برنامه هاي ازدواج آسان در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد،به ذکر اهميت ازدواج و برکات آن در اسلام پرداخته و گفت: درقرآن مجيد، روايات و احاديث نسبت به تشکيل خانواده و دستور ازدواج سفارشات فراواني شده است . وي در ادامه ضمن بيان آثار ازدواج به موقع و تبعات ديرازدواج کردن ، ايجاد آرامش ،نزول رحمت پروردگار و بي نيازي را از اهم برکات ازدواج برشمرد و خاطرنشان کرد: بدليل برخي آداب و رسوم بي منطق در جامعه، ازدواج به منزله گردنه صعب العبور گرديده و متأسفانه شاهد افزايش سن ازدواج و قرار گرفتن جوانان در معرض تهاجم فرهنگي شديم. وي با تأکيد بر اين مسئله که،بايستي مسائل فرهنگي را در جوانان و فرزندانمان نهادينه کرده و با تربيت صحيح اسلامي و اعتقادي در خصوص قوام ازدواج و جلوگيري و پيشگيري از طلاق اقدامات موثري انجام دهيم،تصريح کرد: برنامه ريزي قبل و بعد از ازدواج،تشکيل کلاس هاي آموزشي،معرفي اسوه ها و الگوها ،بيان زندگي نامه و ازدواج ائمه اطهار(ع)بويژه ازدواج امام علي(ع)،بيان آثار منفي طلاق و... مي تواند از برنامه هايي باشد که مارا در اين زمينه کمک مي کند.

گفتني است ؛ در اين جلسه مقررشد كارگاه آموزشي ازدواج وتحكيم بنيان خانواده با حضور اساتيد مجرب استان در محل اداره تبليغات اسلامي شبستر برگزار شود.

سه‌شنبه 16 مهر 1392 - 10:43
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری