دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 - 3:45
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

در كتاب «ژانر فيلم: از كلاسيك تا پساكلاسيك»

بررسي ژانرهاي مختلف فيلم ترجمه مي‌شود

كتاب «ژانر فيلم: از كلاسيك تا پساكلاسيك» نوشته بري لنگفورد به زودي توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار كتاب مي‌شود. اين كتاب را حسام الدين موسوي ترجمه كرده‌است.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي به نقل از سوره مهر، اين كتاب كه نوشته بري لنگفورد است، به بررسي تاريخ ژانر در سينماي هاليوود مي‌پردازد و طيف متنوعي از گونه‌هاي سينمايي از «وسترن» و «موزيكال» گرفته تا نمونه‌هاي معاصري چون «اكشن بلاك باستر» را نيز معرفي مي‌كند.

بري لنگفورد، مدرس مطالعات سينما در دانشگاه رويال هاليوود لندن است. او در كتاب «ژانر فيلم» گذر سينماي هاليوود از كلاسيك به پسا كلاسيك را مورد بررسي قرار داده‌ و ژانرهاي فيلم را در زمينه‌هاي مختلف تاريخي، فرهنگي و صنعتي قرار داده و معرفي مي‌كند.

ارزش ترجمه چنين كتابي درباره ژانرهاي مختلف فيلم در اينست كه تاكنون هيچ كتابي چه به صورت تأليفي و چه ترجمه به طور خاص به ژانرهاي فيلم در هاليوود نپرداخته‌است. در نتيجه انتشار چنين كتابي مي‌ ‌تواند خلاء موجود در محيط‌هاي دانشگاهي و آموزشي را از بين ببرد.

گفتني است «ژانر فيلم» توليد سازمان توسعه سينمايي سوره است و انتشارات سوره مهر اين كتاب را براي علاقه مندان به سينما منتشر خواهد كرد.

سه‌شنبه 16 مهر 1392 - 1:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری