جمعه 15 فروردين 1399 - 11:55
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم سوگواري شهادت امام جواد(عليه السلام) در شهر قهستان

کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري مراسم سوگواري و عزاداري امام جواد(ع) در شهر قهستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام هادي عبدالهي چک کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اعلام اين خبر گفت: همزمان با سراسر کشور مراسم عزاداري و سوگواري شب شهادت حضرت امام محمد تقي (ع) بعد از اقامه نمازجماعت مغرب و عشاء حضور گسترده دوستداران خاندان عصمت و طهارت (ع) در مسجد جامع شهر قهستان از توابع شهرستان درميان برگزار شد.

حجت الاسلام دستجردي روحاني طرح هجرت شهر قهستان ضمن قرائت حديثي از امام جواد(عليه اسلام) که مي فرمايد:«الْمُؤْمِنُ يَحْتَاجُ إِلَي ثَلاثِ خِصَال: توْفِيق مِنَ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ وَ وَاعِظ مِنْ نَفْسِهِ وَ قَبُول مِمَّنْ يَنْصَحُهُ»، گفت: در اين حديث شريف سه خصلت معرفي مي شود که هر مومني توفيق از جانب خدا، واعظي از طرف خود و پذيرش نصيحت خيرخواهان را داشته باشد، به قله سعادت مي رسد.

وي افزود: توجه به اين سه خصلت و مزيّن شدن انسان به آنها موجبات تحقق ايمان واقعي و قرار گرفتن جامعه در مسير رشد و تعالي حقيقي را فراهم خواهد کرد.

وي با اشاره به زندگي امام جواد (ع) گفت: اگر چه عمر امام جواد (ع) کوتاه بود، آثار فکري و رواياتي که از آن حضرت نقل شده و مسائلي راکه آن امام پاسخ گفته و کلماتي که از آن حضرت بر جاي مانده تا ابد زينت بخش صفحات تاريخ اسلام است.

وي در ادامه بيان کرد: احاديث و سخناني که از امام محمد تقي (ع) به ما رسيده ميتواند راهگشاي بسياري از مشکلات بشر باشد و انسان با عمل به آنها قله هاي سعادت و کمال را طي کند.

گفتني است، اين مراسم با نوحه خواني و ذکر مصيبت به پايان رسيد.

سه‌شنبه 16 مهر 1392 - 1:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری