شنبه 5 خرداد 1397 - 10:55
پربازديدترين اخبار از استان
كردستان
  • هيچ خبري موجود نيست

تحقق مؤلفه خانواده سالم منوط به رشد معنويات و اخلاق است

استاد گفتمان ديني شهرستان سقز با تأكيد بر گسترش آموزه‌هاي ديني بين خانواده‌ها گفت: تحقق مؤلفه خانواده سالم منوط به رشد معنويات و اخلاق اسلامي بين اعضاي خانواده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کردستان، ‌حجت‌الاسلام فيض‌آبادي، يكي از اساتيد حوزه و دانشگاه سقز به اهميت شركت در مباحث جلب و اظهار كرد: دختران جوان بايد بدانند مادران آينده، تربيت فرزند، تحكيم خانواده‌، در اختيار شماهاست پس لازم است آنچه قرآن كريم و معارف اسلامي را زمينه خانواده و تربيت خانواده و راه‌هاي كاميابي و سعادت و آرامش در خانواده است، بدانيد.

وي افزود: تجربه به‌خوبي نشان داده هر قدر دختران عفت و كرامت و اقتدار و معنويت خود را در دوران نوجواني و جواني محفوظ بدارند هنگامي‌كه تشكيل زندگي مشترك مي‌دهند، خانواده سالم در انتظارشان است اسلام دين حيا و عفت و پاكي و صداقت است.

حجت‌الاسلام فيض‌آبادي اعلام كرد: خانواده سالم با فكر سالم به‌وجود مي‌آيد، فكر سالم با رفتار درست و گفتار صحيح و برنامه ريزي اصولي براي جايگاه خانواده حائز اهميت و تحقق پذيراست.

وي بيان كرد: روابط ناسالم براي دختر و پسر براي زن و مرد مانند آتش همه خرمن خوبي‌ها و اخلاقيات را از بين مي‌برد بايد آگاه باشيد در دام حرف‌هاي به ظاهر زيبا اما كشنده نيفتيد.

استاد گفتمان‌هاي ديني شهرستان سقز عنوان كرد: خانواده سالم زماني تحقق مي‌يابد كه در آن معنويت و اخلاقيات نمايان و حرف اول را بزند و روابط سالم و احترام متقابل مابين اعضاي خانواده، جايگاه مرد در خانواده، نقش زن در خانواده همگي در قرآن بخوبي بحث شده است.

وي ادامه داد: از ديدگاه اسلام انسان كرامت دارد هدف از ازدواج بقاي نسل و ارتقاي معنويت است نه فقط مسائل جنسي البته آن در جاي خودش هست ولي اصل نيست.

حجت‌الاسلام فيض‌آبادي يادآور شد: در اسلام هدف از تشكيل نهاد خانواده ارتقاء معنويت و معرفت است، معرفت به شناخت واقعي خدا، به‌طور كلي تحقيقات نشان داده است امكان تشكيل خانواده سالم جز در سايه اجراي دستورات و برنامه‌هاي اسلام بسيار كم است. دختران و پسران بايد بدانند كه طول عمر آدم كوتاه است نبايد به لهو لعب آن را سپري كرد.

سه‌شنبه 16 مهر 1392 - 1:2
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری