جمعه 1 تير 1397 - 12:2
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

چهارمين كنگره "صداي پاي آب" با تقدير از خانواده سهراب سپهري برگزار شد

چهارمين كنگره سراسري "صداي پاي آب " با همكاري موسسه حفظ آثار و نشر افكار سهراب سپهري، مركز آفرينش هاي ادبي حوزه هنري و سازمان فرهنگي - هنري شهرداري تهران عصر روز دوشنبه 15 مهرماه همزمان با هشتاد و پنجمين سالروز ولادت سهراب سپهري در تالار سوره حوزه هنري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در اين مراسم كه با اجراي عليرضا معيني برگزار شد، عبدالملكيان به نقش برجسته سهراب در توجه به محيط زيست اشاره و تصريح كرد: توجه حيرت انگيز و به ياد ماندني سهراب در توجه به محيط زيست و طبيعت از ويژگي هاي ارزشمند شعر سهراب سپهري است كه بسياري از شاعران بعد از او از دست آوردهاي او در اين زمينه استفاده كردند.

نوروزي دبير اجرايي كنگره صداي پاي آب گفت: اين كنگره و صدها كنگره ديگر نمي تواند شايسته نگاه زيباي سهراب باشد. اشعار سهراب همگي از دل بر مي آيد و لاجرم بر دل مي نشيند؛ خوشحالم كه در روز تولد سهراب يعني كسي كه متفاوت شعر مي گفت دور هم جمع شده ايم.

همچنين مهدي قرچه داغي خواهر زاده سهراب در سخناني كوتاه با تشكر از برگزار كنندگان اين مراسم گفت: اميدوارم اين كنگره در راهي كه در پيش گرفته موفق باشد. اعضاي اين گروه به شدت فعال هستند و هر سال تلاش مي كنند برنامه هاي متعددي را برگزار كنند و سعي در برداشتن قدم در راه تعالي هنر و ادبيات ايران دارند.

موسي بيدج مترجم زبان عربي ديگر سخنران حاضر در اين جلسه بود كه درباره سهراب سپهري گفت: سهراب يكي از شاعران بزرگ معاصر است كه به كنه انسانيت رسيده است و من از علاقمندان به شعر او از دوران نوجواني بودم.

درادامه اين مراسم ، عليرضا معيني مجري برنامه اشعاري از سهراب سپهري را براي حاضران قرائت كرد.

در پايان اين كنگره از خانواده سهراب سپهري و تعدادي از پژوهشگراني كه در زمينه سهراب پژوهش كرده و همچنين برگزيدگان سومين كنگره صداي پاي آب كه رساله تحقيقاتي درباره سهراب سپهري ارائه داده بودند، با اهداي لوح، تقدير شد. همچنين از خانواده سيحون كه در به نمايش درآوردن آثار نقاشي سهراب نقش داشتند نيز تقدير به عمل آمد.

سه‌شنبه 16 مهر 1392 - 0:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری