شنبه 5 خرداد 1397 - 10:53
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

رونمايي از نوشته مقام معظم رهبري بر كتاب «لشكر خوبان»

تقريظ حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بر كتاب «لشكر خوبان» در مراسمي رونمايي خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي به نقل از سوره مهر، اين مراسم، به همت موسسه پژوهشي فرهنگي انقلاب اسلامي -دفتر حفظ و نشر آثار آيت‌الله العظمي خامنه‌اي- در روز دوشنبه پانزدهم مهرماه از ساعت ۱۵ الي ۱۷ در تالار غدير وزارت كشور واقع در ميدان فاطمي برگزار مي‌شود.

رهبر انقلاب اسلامي پيش از اين در حاشيه يكي از ديدارهايشان فرموده بودند: «اين كتاب لشكرخوبان پر است از اعجاب و عظمت ناگفته‌ي رزمندگان غواص و اطلاعات عمليات جنگ. در ايامي كه اين كتاب را مي‌خواندم بارها و بارها متاثر شدم.»

كتاب « لشكر خوبان » خاطرات داستاني مهدي قلي رضايي از رزمندگان قديمي آذربايجان است. مهدي قلي در اين كتاب اغلب خاطراتي از لشكر عاشورا روايت كرده است.اين كتاب نوجواني را به ياد مي آورد كه با سماجت و همت ستودني،سخت ترين و ناگهاني ترين لحظات ميدانهاي خطر و حادثه را تجربه كرد و از هر جنگ و عملياتي يادگار زخمي بر خود انداخت.

اين خاطرات به قلم معصومه سپهري كه پيش از اين خاطرات نورالدين عافي در كتاب « نورالدين پسر ايران» با تدوين وي به چاپ رسيده‌بود، نوشته شده‌است.

مهدي قلي، در روايت خود، جنگ را نه از منظر خاطره، بلكه گاه از چشم يك منتقد نگريسته است و همين شايد بتواند گامي نو در فهم زواياي گوناگون نبرد هشت سالة مردم ايران باشد.

دوشنبه 15 مهر 1392 - 22:37
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری