يكشنبه 4 اسفند 1398 - 14:54
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

جلسه تجليل از خيرين بهزيستي با حضور روحاني مستقر در نير

جلسه تجليل از خيرين بهزيستي با حضور روحاني مستقر در شهرستان نير برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام اوجاق در جمع خيرين بهزيستي نير در سخناني كار آنها را خدايي دانسته و گفت: اِنفاق در قرآن و کتب اسلامي به معني بخشش مال به فقيران براي کسب رضاي خداست است و در نزد عارفان به منزله کمال بخشش است.

وي افزود: خداوند در سوره بقره در مورد انفاق مي فرمايد: کساني که اموال خود را در راه خدا انفاق مي‌کنند، سپس در پي آنچه انفاق کرده‌اند، منّت و آزاري روا نمي‌دارند، پاداش آنان برايشان نزد پروردگارشان محفوظ است، و بيمي بر آنان نيست و اندوهگين نمي‌شوند.

وي به حديثي از حضرت رسول اكرم اشاره كرد و افزود: جامعه با ايمان در دوستي و مهرباني و ترحم به يکديگر بسان بدن واحد است که هرگاه عضوي از آن به درد آيد، اعضاي ديگر نيز با بيداري و تب ابراز همدردي مي کنند در چنين جامعه اي نبايد اختلاف طبقاتي به پايه اي برسد که يکي، از پرخوري دچار بيماري هاي مزمن گردد و ديگري از گرسنگي جان بسپارد، بلکه بايد حس تعاون و همدردي بر جامعه حکومت کند و بخشي از ثروت افراد براي بهبود وضع مستمندان اختصاص يابد.

وي خاطر نشان كرد: طبيعت براي ما درس آموزنده مي دهد، درخت ماهيت وجود خود را به صورت ميوه در اختيار ما مي گذارد، آفتاب پيوسته نور مي پاشد و پيوسته مي سوزد تا منظومه را روشن کند. انسان نبايد هيچ وقت از انفاق و احسان دور باشدحتي با مشتي آب.

گفتني است، اين جلسه 13 مهر 92 در اداره بهزيستي نير برگزار شد.

دوشنبه 15 مهر 1392 - 22:31
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری