جمعه 31 فروردين 1397 - 21:3
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم سوگواري شهادت امام جواد (ع) توسط خانه قرآن هدايت برگزار شد

به همت خانه قرآن هدايت روستاي شهرک قدس شهرستان قاين مراسم سالروز شهادت امام محمد تقي (ع) در مسجد اين روستا برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، محمد حسين عبدالهي مسئول خانه قرآن هدايت روستاي شهرک قدس شهرستان قاين در ديدار با مسئول اداره تبليغات اسلامي از برگزاري مراسم سالروز شهادت امام محمد تقي (ع) توسط اين خانه قرآن خبر داد.

وي افزود: حجت الاسلام محمد حميدي در اين مراسم که شامگاه 13 مهر 92 برگزار شد با بيان بخشي از زندگي با برکت امام جواد (ع) گفت: شهادت اين بزرگوار را به پيشگاه با عظمت ولي عصر (عج) و به مسلمانان و خصوصا شما عزيزان ، زحمت کشان عرصه بهداشت و درمان تسليت مي گويم.

حجت الاسلام حميدي افزود: هدف از برگزاري اين گونه مراسم در درجه اول مطالعه در سيره ائمه (ع) و دستورالعمل زندگي است که براي ما ترسيم نموده اند و انشاءالله آن را در زندگي روزمره بکار گيريم.

روحاني طرح هجرت روستاي شهرک قدس تصريح کرد: سيره انبياء و اولياي الهي حديث و دستورالعمل و راه روشن زندگي براي نوع بشر است و انسان هاي متقي هوشمندانه راه رسم اولياي الهي را انتخاب مي کنند.

حجت الاسلام حميدي تاکيد کرد: استغفار در زندگي هر چند در لغزش هاي کوچک باشد در شکل دهي باورهاي ديني و استحکام بنيان اعتقادي بسيار مؤثر است.

وي ادامه داد: خداوند امام جواد (ع) را در پنج سالگي به امامت رساند تا شيعيان مورد آزمايش قرار گيرند و نشان دهند چقدر مطيع امامت و ولايت هستند، معرفت و شناخت نسبت به ائمه اطهار از وظايف هر شيعه محسوب مي شود و ما بايد معرفت خود را نسبت به اين امام همام بالا ببريم و در برابر امامت و ولايت مطيع محض باشيم.

دوشنبه 15 مهر 1392 - 21:58
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری