يكشنبه 6 خرداد 1397 - 20:19
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم سوگواري امام جواد(ع)توسط هيئت مذهبي جواد الائمه (ع) قاين

مراسم سوگواري نهمين اختر تابناک ولايت،امام جواد(ع)، با حضور دوستدران و دلداد گان آن حضرت به همت هيئت جواد الائمه (ع) شهرستان قاين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، در اين مراسم حجت الاسلام بازاري از وعاظ مشهد مقدس در سخناني بيان كرد:زندگى کوتاه اين بنده‌ى شايسته‌ى خدا، به جهاد با کفر و طغيان گذشت.

وي گفت: درس بزرگي كه اين امام بزرگوار به ما مي دهد اين است؛اگر همت كنيم ميتوانيم در مقابل قدرتهاي منافق هوشيارى مردم را براى مقابله‌ى با اين قدرت ها برانگيزيم.

وي با بيان اينکه امام جواد(ع) مانند ديگر ائمه‌ى معصومين براى ما اسوه ، مقتدا و نمونه است اظهار داشت: امام جواد(ع) در نوجوانى به رهبرى امت اسلام منصوب شد و در سال هايى کوتاه، جهادى فشرده، با دشمن خدا کرد به طورى که در سن ۲۵ سالگى يعنى هنوز در جوانى، وجودش براى دشمنان خدا غير قابل تحمل شد و او را با زهر شهيد کردند.

حجت الاسلام بازاري يكي از نكات بارز امام جواد(ع) را (جهاد) دانست و افزود: همان‌طورى که ائمه‌ى ديگر ما (ع) با جهاد خودشان هر کدام برگى بر تاريخ پر افتخار اسلام افزودند، اين امام بزرگوار هم گوشه‌ى مهمى از جهاد همه جانبه‌ى اسلام را در عمل خود پياده کرد و درس بزرگى را به ما آموخت.

وي افزود: درس بزرگي كه اين امام بزرگوار به ما ميدهد ايستادگي در مقابل قدرت هاى منافق و رياکار است و بايد همت کنيم که هوشيارى مردم را براى مقابله‌ى با اين قدرت ها برانگيزيم.

وي اظهار داشت:اگر دشمن، صريح و آشکار دشمنى بکند و اگر ادعا و رياکارى نداشته باشد، کار او آسان‌تر است. اما وقتى دشمنى مانند مأمون عباسى چهره‌اى از قداست و طرفدارى از اسلام براى خود مى‌آرايد، شناختن او براى مردم مشکل است.

حجت الاسلام بازاري در پايان اضافه كرد:در دوران ما و در همه‌ى دوران هاى تاريخ، قدرتمندان هميشه سعى کرده‌اند وقتى از مقابله‌ى روياروى با مردم عاجز شدند دست به حيله‌ى رياکارى و نفاق بزنند.

در پايان اين مراسم مداحان و ذاکرين اهل بيت (ع) در سوگ اين امام همام به نوحه خواني و مداحي پرداختند و از حاضرين به صرف شام پذيرايي بعمل آمد.

گفتني است مراسم شهادت امام جواد (ع) به مدت سه شب در هيئت جواد الائمه (ع) با همکاري اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين برگزار شد.

دوشنبه 15 مهر 1392 - 21:58
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری