جمعه 4 خرداد 1397 - 17:8
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

نوروزي فر:

اصول يک خانواده سالم با حضور زن معنا پيدا مي کند

مدير کل دفتر امور خانواده و بانوان استانداري سمنان گفت: اصول يک خانواده سالم با حضور زن معنا پيدا مي کند و اين امر بايد در جامعه نمايان شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، مهين نوروزي فر در همايش بانوان نمونه ادارات شهرستان مهديشهر که با حضور رئيس اداره تبليغات اسلامي، فرماندار شهرستان و بانوان منتخب ادارات مهديشهر با بيان اينکه اصول و ارکان يک خانواده سالم با حضور زن معنا پيدا مي‌کند افزود: نقش زنان در نظام جمهوري اسلامي نبايد فراموش شود و بر هيچ کس پوشيده نيست، امروزه زنان ما در عرصه‌هاي مختلف نقش‌آفريني دارند و در شکوفايي جامعه، خانواده گام بزرگي بر مي‌دارند.

وي با اشاره به اينکه دفتر امور خانواده و بانوان استانداري تلاش در راه تحکيم بنيان خانواده را از وظايف اصلي خود مي‌داند، افزود: آموزش‌هايي که به صورت حضوري و غيرحضوري براي کار کنان انجام مي‌شود در اين راستا گام‌هاي بلندي را برداشته است.

معاون دفتر امور خانواده و بانوان استانداري سمنان گفت: زن در مقام يک همسر و يا يک مادر، نقش فرهنگي، تربيتي، آموزشي و اجتماعي دارد و به واسطه ارزش‌هاي معنويي که خداوند درنهاد وي نهاده است محور و پايه‌گذار آرامش و موفقيت درخانواده است.

نوروزي‌فر بيان کرد: کرامت زن بايد به عنوان يک ارزش در جامعه مطرح شود؛ چرا كه امروز زنان در جامعه حرفي براي گفتن دارند؛ ما بايد به حرف‌هايشان توجه و براي برطرف کردن مشکلات از خودشان کمک بگيريم.

وي ادامه داد: زن بايد با حفظ حجاب و احکام اسلام در جامعه به خوبي ظاهر شود؛ چرا که باظاهر شدن بدحجابي زمينه افراد بوالهوس را فراهم نکند و با الگوگيري از زنان برتر اسلام در جامعه الگو و نقش‌آفريني كند.

معاون دفتر امور خانواده و بانوان استانداري سمنان اظهار داشت: امروز زنان پاي به پاي مردان در تمامي عرصه‌هاي اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي حضور فعال و مؤثري دارند و نبايد به آنان نگاه جنسيتي شود.

نوروزي‌فر در خاتمه گفت: اسلام به وجود زن گوهر و ارزش بخشيده است و زن با مشارکت و فعاليت در اجتماع الگو و نقش‌آفريني در جامعه، همپاي مردان گام بر مي‌دارد.

يكشنبه 14 مهر 1392 - 9:9
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری