دوشنبه 4 تير 1397 - 8:33
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

تبيان در سوگ امام جواد (ع)

موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان طي اطلاعيه اي سالروز شهادت حضرت امام جواد (عليه السلام) را به تمامي شيعيان جهان تسليت گفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي،روابط عمومي موسسه تبيان اين اطلاعيه را منتشر کرده است.

در بخشي از اين اطلاعيه ضمن درج تصاويري زيبا آمده است:«در محفل سوگ تو، اشک‏ها زودتر از هر دعايي به سويِ آسمان مي‏ روند،لحظه‏ ها به انتظار ديدار جمالِ دل آرايت در بغضِ ثانيه‏ ها مي‏ تپند،گل‏هاي سجّاده ات، محراب را بوسه مي‏ زنند،جبرييل، چون شمع، بيقرارانه مي‏ سوزد و صدايِ گريه‏ هاي مداوم،در و ديوار را غرق در ماتم مي‏ کند.

پله پله تا خدا رفتنت را ستاره ‏ها در گوش زمين نجوا کردند؛ آن گاه که عرش، تو را در هاله‏ اي از نور، به سوي معراج دل باختگان بُرد.جواد الائمه! بعد از تو، دنيا سرگردان است و شادماني رنگ باخته، شهادت به مقامِ والايت غبطه مي‏ خورد و دل‏هاي سوگوار، جز اشک و آه، حرفي ندارند.

شانه‏ هاي آسمان، از ياد آوري سيماي روحاني‏ات مي‏ لرزد و بغضِ ناشناخته‏ اي گلوي زمين را مي‏ فشارد و دوريِ تو، چونان رعد، افلاک را به آتش مي‏ کشد.

مولا جان! بي تو، روح تشنه‏ ي هستي، با کدامين زمزم سيراب شوند و ضميرهاي مشتاق، با شميمِ کدامين نسيم رحمت، آکنده از روحِ عبادت گردند؟ افسوس که از بارِ سنگين مظلوميتِ تو آينه‏ ي زمان در هم شکست و کشتيِ ايثار و گذشت، در دريايِ وجود تو به اشک نشست.

اي که دعايت در سحرگاهانِ نيايش موجب نزول برکات است و عبادتت در دلِ شب‏هايِ اِستغاثه، مايه‏ ي پراکندگي نفحات قدسي!محراب‏ خالي، اشک‏هاي آسمان و بغض فرو خورده‏ ي افلاکيان، بهانه‏ ي سوگواراي داغداران تو است.

امام جوان! درود بر لحظه هاي شفافي که با تو خواهند بود و مسيري که از عطر کلمات مقدست سرمست مي شود؛ از 195 تا 220 هجري قمري! درود بر دانايي متجلي در بزرگ و کوچک اهل بيت رسول صلي الله عليه و آله .

سلام بر اين نور واحد که بي تغيير، در کالبد دوازده پيکر مطهر جاري شد!تکلم کن تا تاريخ، دوباره از شگفتي، مات بماند.

چگونه کودکي هشت ساله، اين چنين تمام ذرات را متبرک مي کند و تمام تفسير کتاب آسماني در قلب او متلاطم است؟

تکلم کن، تا يحيي بن ذکريا متولد شود؛ با شباهتي بي همتا با جوادالائمه عليه السلام ؛«يَا يَحيي خُذِ الکِتابَ بِقُوَّةٍ و آتَيناهُ الحُکمَ صَبِياً».

دشمني با آفتاب کجا شکسته اند قامت رعناي نهال روشنايي را؟ اين بار، بغداد چه دشمني با آفتاب ولايت داشت که غروب را با انگشتان پليد ام فضل که از انديشه آلوده معتصم تغذيه مي کردند، در برابر خورشيد کشيد؟!

دانه هاي سمي انگور رازقي، تمام زندگي ات را به آتش مي کشند ام فضل! اندوه بي نهايت تو را پاياني نيست و اين جنايت، راه برگشتي به نام پشيماني ندارد؛ مگر نشنيدي چه فرمود:ما بُکائکِ؟ «وَاللّهِ لَيَضرِبَنَّکِ اللّهُ بِفَقرٍ لاينجَبر و...».

عزم پروازبه باغ بي نشاطشان نخواهم رفت و از انگورهاي رازقي نخواهم چيد.

آه باران، اي بخشايش مهربان! تو براي درمان تشنگي ما آمده بودي و زمين اين چنين تو را زخمي و دردآلود، در تن سياه خود پنهان کرد.»

يادآور مي شود بخش تاريخ و سيره معصومين(ع) براي سوگواري شهادت جوان ترين امام شيعه، ويژه نامه الکترونيکي «جوان ترين بهار» را منتشر کرده که در نشاني http://www.tebyan.net/ قابل مشاهده است.

يكشنبه 14 مهر 1392 - 9:9
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری