يكشنبه 6 خرداد 1397 - 12:15
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

سوق دادن جوانان براي انتخاب همسر با مولفه‌هاي قرآني بايد ابتدا از نهاد خانواده آغاز شود

معاون فرهنگي تبليغات اسلامي استان قزوين گفت:سوق دادن جوانان براي انتخاب همسر با مولفه‌هاي قرآني بايد ابتدا از نهاد خانواده آغاز شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،معاون فرهنگي تبليغات اسلامي استان قزوين گفت: ترغيب جوانان براي انتخاب همسر با مولفه‌هاي قرآني از وظايف روحانيون و فرهيختگان است.

جت الاسلام عباس نظري معاون فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين 14 مهر 92 در گفتگو يي به مناسبت سالروز ازدواج امام علي (ع) با حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: افراد فرهيخته و داراي بينش قرآني و عرفاني در اين زمينه بايد به وظيفه خود يعني هدايت جامعه بشري توجه داشته و ارزش‌هاي معنوي را به جوانان و خانواد‌ها معرفي كنند.

وي با بيان اينكه ترويج مولفه‌هاي مورد نظر قرآن در همسر گزيني با آموزش صرف حل نمي‌شود، بر اين مسئله تأكيد كرد كه معيارهاي مورد نظر اسلام در حوزه انتخاب همسر از نظر ذهني مورد پذيرش جامعه قرار گرفته است اما اين اصول در عمل با كم توجهي روبرو است.

به گفته نظري، سوق دادن جوانان براي انتخاب همسر با مولفه‌هاي قرآني بايد ابتدا از نهاد خانواده آغاز شود، زيرا بسياري از آسيب‌هاي انتخاب همسر مانند تجمل‌گرايي از اين مقطع آغاز و با درايت والدين نيز به راحتي مرتفع مي‌شود، همچنين نهادها و سازمان‌هاي فرهنگي مي‌توانند با فرهنگ‌سازي بنيادي خانواده‌ها در اين راه خطير كمك كنند.

وي خاطر نشان كرد: اگر بدنبال سعادت و خوشبختي هستيم و خودمان را پيرو واقعي دين اسلام و اهل بيت (ع) مي دانيم بايد با الگو گرفتن از سيره زندگي حضرت علي (ع) و فاطمه زهرا (س)، ابعاد زندگي را در مسير توصيه هاي آن بزرگان قرار دهيم.

اين مسئول يادآور شد: يكي از درسهاي ازدواج اين دو بزرگوار، سادگي در امر ازدواج است كه متأسفانه در فرهنگ امروز ، ازدواج به مسايل و برنامه هاي مشكل و پيچيده جامعه تبديل شده است.

وي اضافه كرد: اسلام مهريه را تأييد كرده اما معني آن نيست كه دختران را مانند كالا بفروشيم چرا كه اين امر موجب مي شود تا جوانان نتوانند ازدواج كنند.

يكشنبه 14 مهر 1392 - 8:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری