شنبه 2 تير 1397 - 8:50
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري اولين نشست هم انديشي روحانيون شهرستان حاجي آباد پيرامون ماه محرم الحرام

اولين نشست هم انديشي روحانيون شهرستان حاجي آباد با حضور امام جمعه، رئيس اداره تبليغات اسلامي و روحانيون مستقر،طرح هجرت و شاغل در اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، حجت الاسلام اسماعيل فواديان رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان حاجي آباد در اين جلسه با اشاره به نزديکتر شدن ايام محرم الحرام و اينکه ماه محرم و عزاداري براي امام حسين(ع) از اهميت بسياري برخوردار بوده است گفت:در اين مراسمات بايد محتواي قيام اباعبدالله الحسين(ع)براي عموم مردم تبيين و ادب و آداب وفاداري، ايثارگري، جانبازي و اخلاق اباعبدالله الحسين(ع) و ياران باوفايش به دنيا بازگو شود.

وي گفت:با توجه به اينکه هرساله به همت امام جمعه محبوب شهرستان مراسمات عزاداري تاسوعا و عاشوراي حسيني از شبکه هاي ملي به صورت پخش مستقيم برگزار مي شود گفت:در برگزاري مراسم عزاداري، هدف ما اين نيست که تصوير اين عزاداري را همه دنيا مشاهده کنند بلکه هدف اصلي اين است که در روز تاسوعا و عاشورا براي امام حسين (ع) مراسمات عزاداري برگزار شود و اين مراسمات نيز بايد در خور چنين شخصيت بزرگي باشد.

حجت الاسلام فواديان افزود: در مراسمات عزاداري بايد از حاشيه ها دوري شود و به هيئاتي که بعضا"قصد دارند اين برنامه ها را اجرا کنند تذکر داده و تلاش شود تا اين مراسم ها از حواشي نظير آوردن آلات موسيقي زدوده شود چرا که اينگونه اقدامات، خدشه اي است به عزاداري هاي امام حسين(ع).

وي با اشاره به برگزاري تجمع بزرگ هيئت هاي مذهبي در روز تاسوعا و عاشورا عنوان کرد: برگزاري تجمع بزرگ در روز تاسوعا در و عاشوراي حسيني در شهرستان و روستاهاي تابعه يکي از برنامه هايي است که بايد تلاش شود تا به نحو احسن انجام شود.

رئيس اداره تبليغات اسلامي حاجي آباد با بيان اينکه يکي از نمونه هاي تبليغ شبکه تبليغ روحانيون است، افزود : اعزام روحانيون به ويژه در محرم، صفر وساير مناسبت هاي ملي و مذهبي تأثير گذاري بسزائي در جامعه دارد که اميد است با همت امام جمعه شهرستان و دفاتر تبليغي قم اين برنامه در اين ايام محقق شود.

سپس حجت الاسلام مختاري امام جمعه حاجي آباد(ع) با تقدير و تشکر از روحانيون شهرستان نسبت به مسائل فرهنگي و ترويج فرهنگ ديني مردم، در رابطه با مسائل روز دنيا و برنامه هاي فرهنگي روحانيون در ماه محرم و راهکارهاي بهتر برگزار شدن اين مراسمات مسائلي را مطرح نمودند.

گفتني است، همچنين در اين جلسه در رابطه با مسائل و مشکلات روحانيون طرح هجرت و مستقر در روستاها بحث و گفتگو شد.

شنبه 13 مهر 1392 - 12:23
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری