شنبه 5 خرداد 1397 - 16:37
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

رونمايي از كتاب«تجسم يك باور» و شش فيلم‌ توليدي حوزه هنري

طي مراسمي با حضورمحسن مؤمني شريف رئيس حوزه هنري از كتاب «تجسم يك باور» شامل مجموعه عكس هاي منتشر نشده انقلاب اسلامي در استان سمنان، همچنين شش فيلم توليدي جديد حوزه هنري استان رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، محسن مؤمني شريف در اين مراسم با تأكيد بر قرار گرفتن هنر در خدمت ارزش هاي اسلامي اظهار داشت: همه ما در مقابل هنر ارزشي مسئول هستيم و بايد اين وديعه الهي را در مسير حفظ ارزش ها استفاده كنيم و رسالت اصلي حوزه هنري نيز هدايت هنر به سمت ارزش هاي اسلامي و انقلابي است.

مومني شريف با اشاره به گرد آوري كتاب ارزشمند "تجسم يك باور" و توليد اين شش فيلم جديد حوزه هنري استان سمنان گفت: كار عكاسان و گردآورندگان اين كتاب و تهيه كنندگان اين فيلم ها اقدامي ارزشمند است.

وي افزود: معتقدم هنرمند متعهد به ارزش ها مي تواند با توجه به طينت پاك و عشق و علاقه ذاتي به انقلاب، با نگاه خود خالق آثار هنري و پيام رسان به نسل هاي حال و آينده باشد.

مؤمني شريف با بيان اينكه انتقال گفتمان انقلاب و دفاع قدس مهم‌ترين رسالت حوزه هنري است افزود: دفاع مقدس هويت و شناسنامه انقلاب اسلامي و رمز ماندگاري و اقتدار امروز ايران در عرصه‌هاي جهاني است كه با جوشش ملت آزاده ايران شروع شد و با خروش ملت ايران به نتيجه رسيد و همين عامل ماندگاري و اقتدار آن است.

رئيس حوزه هنري كشور عنوان كرد: توجه به مباحث هنري و معرفي مؤلفه‌هاي دفاع مقدس و انتقال ارزش‌هاي اين دوران طلايي به نسل‌هاي جوان از مهم‌ترين رسالت هنرمندان است و به صورت ويژه مورد توجه حوزه هنري در كشور قرار گرفته است.

وي گفت: انقلاب اسلامي در عرصه هاي مختلف پيشرفت هايي داشته است كه غير قابل انكار است و يكي از اين حوزه ها، حوزه هنر است.

مومني شريف ادامه داد: به هر دليل بخش هنر مورد كم توجهي قرار مي گيرد، و حتي انكار مي شد، در حالي كه هنر يكي از بخش هاي مربوط به علوم انساني است كه نسبت به حوزه هاي ديگر تغيير و تحول در آن مشكل و بطئي است. اما اين اتفاق در هنر انقلاب اسلامي افتاده و ما امروز شاهد سبك ادب و هنر انقلاب اسلامي هستيم.

در ادامه مراسم استاندار سمنان نيز قلم و هنر را امانتي الهي عنوان كرد كه بايد از آن در مسير معنويت استفاده كرد و انتظار از هنرمندان اين است كه هدايت‏گر بشر باشند.

عباس رهي با اشاره به اينكه هنر بايد در خدمت بشر و انسان باشد اظهار داشت: انتظار از هنرمندان اين است كه هدايت‏گر بشر باشند و آثار و محصولات و توليداتشان هدايتگر باشد تا هنرشان در مخاطب موثر واقع شود.

وي با بيان اينكه هنر نبايد انسان را به بيراهه بكشاند و توأم با ابهام باشد، گفت: انسان هر چيزي را كه ساخته و توليد كرده از طبيعت و خلقت خدا الهام گرفته و اگر هدف ما از هنر و توليد اثر خدايي باشد، ارزشمند است.

رهي با اشاره به اينكه هنرمند در اثر و كتاب توليدي خود تنها مختصري از ذهنياتش را ارائه مي‏دهد اظهار داشت: همين مقدار نيز بايد جامعه را در راه هدايت سوق دهد و مخاطب بتواند بر اساس آنچه از اثر هنري درمي‏يابد، در مسير هدايت و تكامل قرار گيرد.

وي فعاليت هاي حوزه هنري كه در راستاي اهداف انقلاب اسلامي و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است را ستودني دانست و گفت : با توجه به فرمايش مقام معظم رهبري كه حوزه هنري اميد هنر انقلاب است، به حوزه هنري و فعاليت هاي آن اطمينان داريم.

رهي گفت: حوزه هنري كارها و توليدات ارزنده و فاخري در راستاي ارزش‏هاي انقلاب اسلامي خلق كرده است .

وي افزود: حوزه هنري فعاليت‏هاي ارزشمندي در راستاي حفظ و ترويج ارزش‏هاي اسلامي و فرهنگ انقلاب اسلامي انجام داده است .

رئيس حوزه هنري استان سمنان نيز در اين مراسم ،حوزه هنري را به عنوان مرجع هنر انقلاب معرفي كرد و افزود: اين مركز از متفكران بخش هاي مختلف هنري كه صاحب دانش و تفكر نو هستند دعوت مي نمايد تا سبك و مكتب جديدي متناسب با جريان انقلاب ايجاد نمايند .

رئيس حوزه هنري استان سمنان درخصوص نقش حوزه هنري در نهادينه كردن آرمان هاي انقلاب و دفاع مقدس در جامعه گفت: ترويج و تبليغ پيام هاي انقلاب به زبان هنر، جز با توليد هنرمندانه آثار هنري راه به جايي نمي برد و ابتر مي ماند، به همين منظور حوزه هنري روي اين نكته تمركز كرده است.

وي ادامه داد: توجه حوزه هنري به موضوعات انقلاب اسلامي و دفاع مقدس باعث توليد آثار خوب و مناسبي در اين دو حوزه شده و توجه بيشتر هنرمندان را به اين موضوعات جلب كرده است.

در اين مراسم از كتاب نفيس «تجسم يك باور» شامل مجموعه عكس هاي منتشر نشده انقلاب اسلامي در استان سمنان، همچنين فيلمهاي توليدي جديد حوزه هنري استان شامل مستندهاي «ما سي نفر بوديم» با موضوع دفاع مقدس و با همكاري اداره كل حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان سمنان ، «پروانگي » با موضوع تسخير لانه جاسوسي و «نزديكي هاي غروب» با موضوع پيمان نامه سه شهيد استان سمنان و پويانمائي هاي « روزي حلال» با موضوع كسب رزق و روزي حلال ، «رهائي فرشته» با موضوع ميلاد امام حسين(ع) و «سلامي براي روح ا...» با موضوع اقامت امام خميني(ره) در نوفل لوشاتو ، رونمايي شد.

در اين مراسم همراه با رونمائي از فيلم مستند «پروانگي» كه در خصوص نقش شهيد «مهدي رجب بيگي» از دانشجويان پيرو خط امام (ره) در تسخير لانه جاسوسي است از مادر بزرگوار اين شهيد تجليل شد.

همراه با رونمائي از فيلم مستند «نزديكي هاي غروب» از مادران سه شهيد شهرستان مهديشهر كه پيمان نامه اي را بين خود قبل از شهادت امضا كرده بودند تقدير و تجليل به عمل آمد .

تقدير از چهار رزمنده استان سمنان كه بر اساس خاطرات آنها فيلم مستند «ما سي نفر بوديم» ساخته شده است و همچنين تقدير از كارگردانان و عوامل دست اندركار تهيه و توليد آثار نيز از ديگر بخش هاي اين مراسم بود .

شنبه 13 مهر 1392 - 12:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری