دوشنبه 28 مرداد 1398 - 0:15
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

پرداختن به موضوعات ديني مذهبي در تئاتر کودک ونوجوان بايد اولويت آثار باشد

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان همدان با اشاره به اهميت موضوعات ديني در کارهاي فرهنگي، گفت: پرداختن به موضوعات ديني مذهبي در تئاتر کودک ونوجوان بايد اولويت آثار باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام محمد جمشيدي در آستانه برگزاري بيستمين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان همدان در گفتگويي اظهار داشت: تئاتر يکي از زمين ها و وسايلي است که به وسيله آن مي توان برخي مفاهيم و درس ها را به کودکان آموزش داد.

وي با بيان اينکه در تئاتر کودک و نوجوان کمتر به مسائل و موضوعات ديني مذهبي پرداخته مي شود، عنوان داشت: با توجه به اينکه سن کودکي بهترين سن براي يادگيري مسائل ديني و قرآني بوده کارگردانان و نويسندگان بايد در تئاتر کودک و نوجوان بيشتر به اين موضوع بپردازند.

حجت الاسلام جمشيدي با تاکيد بر اولويت قرار دادن موضوعات ديني مذهبي در تئاتر کودک و نوجوان ابراز داشت: برگزاري جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان فرصت مناسبي براي هنرمندان اين عرصه در استان بوده و آنها بايد موضوعات قرآني را نيز وارد آثار خود کنند.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان همدان ادامه داد: متاسفانه در بين آثار و تئاترهايي که براي کودکان و نوجوانان ساخته مي شود کمتر اثري هست که موضوعات ديني و مذهبي پرداخته باشد.

وي گفت: استفاده از احاديث و آيات و روايات قرآني با زبان کودکانه مي تواند تاثير زيادي بر کودکان نوجوانان در اين سن داشته باشد.

شنبه 13 مهر 1392 - 11:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری