چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 19:35
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

معاون فرهنگي اداره‌کل تبليغات اسلامي قزوين:

امام محمد تقي (ع) براي همه افراد جامعه به ويژه جوانان الگو است

معاون فرهنگي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين گفت:امام محمد تقي (ع) براي همه افراد جامعه به ويژه جوانان الگو است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين، حجت‌الاسلام عباس نظري معاون فرهنگي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين 13 مهر 92در گفتگو با واحد روابط عمومي كه به مناسبت سالروز شهادت نهمين امام همام انجام شد،ضمن بيان اينکه امام محمد تقي (ع) براي همه افراد جامعه به ويژه جوانان الگو است،اظهار کرد: مسئولان نظام مي‌توانند با به کارگيري روش‌ها و ابزارهاي مناسب نحوه زندگي اهل بيت (ع) و علما و بزرگان ديني را به عنوان الگو براي جوانان معرفي کنند.

وي ادامه داد: انسان موجودي اجتماعي است و براي اينکه به درجات بالا و کمالات برسد، بايد به دنبال الگو باشد تا بتواند با الگو برداري صحيح و مطلوب،به سعادت دنيوي و اخروي برسد.

معاون فرهنگي اداره‌ کل تبليغات اسلامي استان قزوين اضافه کرد: اقشار مختلف جامعه با الگوگيري مطلوب در عرصه علمي، اخلاقي و سيره زندگي ائمه اطهار(ع) و برنامه‌ريزي مناسب مي‌توانند به اهداف عالي و کمال و سعادت در زندگي برسند.

اين مسئول با اشاره به اينکه بايد به جوانان الگوهاي مناسب را معرفي و آشنا کرد، ابراز داشت: جوانان در زندگي به دنبال الگو هستند تا بتوانند با الگوگيري،روش زندگيشان را انتخاب كنند از اينرو بايد سيره و نحوه زندگي اهل بيت (ع) را به جوانان معرفي و تبيين كنيم تا با الگوگيري از اهل بيت (ع) اين موضوع محقق شود.

نظري با بيان اينکه آحاد جامعه بايد از سيره عملي و رفتاري امام محمد تقي (ع) الگو برداري کنند، خاطرنشان کرد: اقشار مختلف جامعه به ويژه جوانان مي‌توانند با افزايش مطالعات درباره تاريخ زندگي امام محمد جواد (ع) و آگاهي نسبت به زندگي ايشان از اين امام بزرگوار الگو برداري کنند که با تحقق اين امر ، سطح كمالات و معلومات آنان افزايش مي يابد.

معاون فرهنگي اداره‌کل تبليغات اسلامي استان قزوين افزود: ساخت فيلم و سريال‌هاي مذهبي از جمله زندگينامه امامان و بزرگان دين بر اساس مستندات صحيح و درست و پخش آن از رسانه ملي مي‌تواند الگوسازي خوبي براي جوانان باشد. همچنين با انجام اين امر، اقشار مختلف جامعه با نحوه زندگي آن بزرگواران آشنا مي‌شوند.

وي با اشاره به اينکه روحانيون بايد جوانان را با زندگي امام محمد تقي (ع) آشنا کنند، اذعان کرد: آنان با سخنراني رسا، شيوا و ارائه مطالب به روز مي‌توانند معرفت و محبت جوانان را به اهل بيت (ع) بيشتر کنند و تحقق اين موضوع مشکلات اجتماعي را در جامعه کاهش مي‌دهد.

نظري با بيان اينکه جوان بودن و در سن کودکي به امامت رسيدن از ديگر ويژگي‌هاي امام محمد تقي (ع) است، اظهار کرد: ايشان با همين سن كم، در برابر دشمنان اسلام مقاومت کرده و در راه ترويج دين اسلام از هيچ تلاشي کوتاهي نمي‌کرد.

اين مسئول ادامه داد: جوانان در اين راستا مي‌توانند با الگو گيري از امام محمد تقي (ع) در برابر دشمنان اسلام بايستند تا با شکست دادن آنان اسلام را زنده نگه دارند.

امام تقي (ع) در علوم و فنون پيشتاز بودند.

معاون فرهنگي تبليغات اسلامي استان در بخش ديگري از سخنانش ادامه داد: امام جواد‌الائمه (ع) در سال 195 هجري در مدينه متولد شد. ايشان امام نهم شيعيان است که در اواخر ماه ذيقعده سال 220 هجري به شهادت رسيد و قبر مطهرش در کاظمين و در جوار جد بزرگوارش حضرت امام موسي كاظم (ع) قرار دارد.

اين مسئول بيان کرد: نام امام نهم شيعيان، محمد (ع) است كه به جواد معروف است و از ديكر القاب ايشان تقي و رضي است لكن جواد مهم‌ترين لقب معروف ايشان بود كه پس از شهادت امام رضا (ع) در اواخر ماه صفر سال 203 هجري مقام امامت را به عهده گرفتند.

معاون فرهنگي اداره‌کل تبليغات اسلامي استان قزوين يادآور شد: امام محمد تقي (ع) جوان‌ترين امام بودند که در سن 8 سالگي به امامت رسيدند و پس از 7 سال دوره امامت در سن 25 سالگي به شهادت رسيدند.

وي اضافه کرد: عليرغم اينکه ايشان کودک بودند از کارهاي عبث و بيهوده پرهيز مي كردند و همواره شعائر اسلام را حفظ و از دين اسلام حراست و احکام اسلام را تبليغ، تشريح و ترويج مي فرمودند.

شنبه 13 مهر 1392 - 9:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری