پنجشنبه 21 آذر 1398 - 7:21
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

معرفي روحاني مستقر روستاي درگير از توابع شهرستان بندرعباس

مراسم معارفه روحاني مستقر روستاي درگير با حضور معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان همراه با اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، در اين مراسم که با حضور حجت الاسلام علي اکبر انصاري راد و اهالي روستاي درگير برگزار شد، حجت‌الاسلام رضا ذاکري به عنوان روحاني جديد اين روستا معرفي و از زحمات حجت‌الاسلام حسيني روحاني سابق اين روستا قدرداني شد.

حجت الاسلام علي اکبر انصاري راد در ابتداي اين مراسم با بيان اينکه اقامه نماز جماعت از فعاليت فرهنگي روحاني است که نوجوانان و جوانان را به سمت مسجد جذب و هدايت مي کند اظهار داشت: مسجد از محوري ترين فعاليت از زمان ائمه اطهار(ع) بوده است، در فرهنگ دينى، نام «مسجد» يادآور بندگى و كرنش در پيشگاه خداوند متعال است. «مسجد» يعنى جايگاه سجده، و سجده اوج عبادت و بندگى انسان براى خداست.

حجت الاسلام انصاري راد در ادامه افزود: در حقيقت، برترين و اصيل ترين محل براى عبادت و تقرب جستن به خداوند متعال مسجد است. بنابراين، در قرآن كريم بر جنبه هاى عبادى مسجد بيش از هر بعد ديگرى تكيه شده است.

معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، فاصله گرفتن از مساجد را عامل برخي کجروي ها دانست و افزود: ابعاد تربيتى مسجد به گونه اى با ابعاد عبادى آن مرتبط است، زيرا عبادت پرورش دهنده روح و روان آدمى بوده و پاسخ به آن در واقع، پاسخ به يك نياز طبيعى و مهم اوست. كسى كه نيازهاى جسمى و روانى خود را به طور منطقى پاسخ گويد شخصيتى متعادل پيدا مي کند.

حجت الاسلام انصاري راد در ادامه پرورش نيروهاى متعهد را از جمله كاركرد مسجد عنوان و بيان کرد: حكومت اسلامى به افراد مستعد و متعهدي نياز دارد که در سايه مساجد پرورش مي يابند، مسجد بار هدايت فكرى و تربيتى نيروهاى جامعه را بر دوش دارد.

گفتني است معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان در ادامه سخنان خود به اهم کارکردهاي فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي مساجد اشاره کرد.

شنبه 13 مهر 1392 - 9:9
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری