يكشنبه 6 بهمن 1398 - 15:57
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

روحاني مستقر روستاي قلات بالا معرفي شد

مراسم معارفه روحاني مستقر روستاي قلات بالا با حضور معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان در اين روستا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، حجت الاسلام علي اکبر انصاري راد در مراسم فوق که دوشنبه 8 مهر 92 با حضور حجت الاسلام اسحاق فاضلي کارشناس استقرار اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان و اهالي و نمازگزاران روستاي قلات بالا در مسجد جامع روستاي مزبور برگزار شد پيرامون نقش و رسالت تبليغي روحانيون سخنراني کرد.

معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان ، ترويج شعائر ديني و ارزش هاي اسلامي و تقويت برنامه هاي اقامه نماز را از اهم اهداف استقرار روحانيون در روستاها عنوان و اظهار داشت: نقش يک مبلغ ديني در روستا به منظور تبيين و گسترش ارزش‌هاي اسلامي و باورهاي ديني مردم و نيز پاسخگويي به سئوالات و شبهات آنان نقشي موثر برجسته است.

حجت الاسلام انصاري راد در ادامه با اشاره به اهميت امر تبليغ در جامعه کنوني گفت: در جهان امروز که بحران‌هاي فرهنگي درصدد تهي کردن انسان از معنويت هستند، تبليغ دين و ارزش‌هاي نشأت گرفته‌ از آن به جهت مقابله‌ با اين بحران‌ها ضرورت ويژه‌اي پيدا مي‌کند.

وي با بيان اينکه مبلغان دين هر کدام به نحوي دين خدا را تبليغ مي کنند گفت: در جامعه امروزي هرکس به نحوي تبليغ دين مي کند به عنوان مثال؛ برخي با قلم و زبان و برخي ديگر با صداي خود به اين امر مهم پرداخته و در راستاي تحقق آن تلاش مي کنند.

انصاري راد با بيان اينکه دين مبين اسلام مايه سعادت انسان است تصريح کرد: اين دين مبين با احکام، قوانين و مقررات و همچنين مفاهيم ارزنده اي که دارد مي تواند انسان را به سرمنزل سعادت برساند. ديندار کسي است که در سايه دين اسلام هم دنيا و هم آخرت خود را تأمين کند.

گفتني است در پايان، حجت الاسلام چابک به عنوان روحاني مستقر روستاي قلات بالا معرفي و نماز مغرب و عشاء به امامت وي اقامه شد.

پنجشنبه 11 مهر 1392 - 8:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری