جمعه 4 خرداد 1397 - 8:3
پربازديدترين اخبار از استان
كرمانشاه
  • هيچ خبري موجود نيست

رسالت اصلي فعالان فرهنگي ترغيب جوانان و جذب آنان به نماز و مسجد است

سرپرست اداره تبليغات اسلامي پاوه با بيان اينكه فرهنگ‌سازي نماز بايد از دل خانواده‌ها شروع شود ،گفت:رسالت اصلي فعالان فرهنگي ترغيب جوانان و جذب آنان به نماز و مسجد است.

به گزارش روابط‌عمومي ‌اداره‌كل ‌تبليغات ‌اسلامي ‌كرمانشاه،حجت‌الاسلام رهبرمحمدي، سرپرست اداره تبليغات اسلامي پاوه 10مهر92 با بيان اينكه رسالت اساسي فعالان فرهنگي، فرهنگ‌سازي درست نماز در جامعه است، اظهارداشت:وضعيت نماز در جامعه مناسب باتبليغات ديني نيست و اين مسئله نسل جوان را به سمت بي‌نمازي مي كشاند.

وي با اشاره به اينكه اگر در عرصه نماز به صورت جدي و عملي وارد نشويم اين فريضه الهي در بين جوانان و نوجوانان به فراموشي سپرده خواهد شد، گفت: رسالت اصلي فعالان فرهنگي تشويق و ترغيب جوانان و جذب آنان به نماز و مسجد است.

حجت‌الاسلام محمدي تصريح كرد: نخستين گام فرهنگ‌سازي در بطن نماز است چرا كه برخي از خرافات و آسيب‌ها از طريق مردم توسعه پيدا مي‌كند، بنابراين بايد افرادي از جنس خود مردم در بطن آنها نفوذ پيدا كنند تا به امر مقدس نماز كه همان ياد خداست و بهترين آرامش را به انسان مي‌دهد تشويق و ترغيب شوند.

وي افزود:برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي براي تعميم و ترويج نماز، برگزاري برنامه‌هاي نشست‌هاي شهرستاني، برپايي کلاس‌ها و گفتمان‌هاي ديني در خصوص نماز و تشكيل گروه‌هاي اقامه نماز برنامه‌هاي تاثيرگزار براي تبليغ اين امرمهم و فرهنگ نوراني نمازاست.

چهارشنبه 10 مهر 1392 - 14:46
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری