سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 21:3
پربازديدترين اخبار از استان
كردستان
  • هيچ خبري موجود نيست

تشويق خانواده‌ها مهم‌ترين راهكار در جذب فرزندان به‌سمت قرآن است

يكي از فعالان قرآني شهر سنندج گفت: تشويق و ترغيب خانواده‌ها مهم‌ترين راهكار در جذب فرزندان به سمت قرآن و فعاليت‌هاي ديني است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کردستان، سيدپيمان احمدي، يكي از قاريان قرآن شهر سنندج اظهار كرد: تشويق و ترغيب خانواده‌ها مهم‌ترين راهكار براي جذب فرزندان به‌سمت قرآن و فعاليت‌هاي ديني است.

وي علاوه بر تشويق خانواده‌ها، تلاش و پيگيري خود افراد را نيز بسيار مؤثر دانست و افزود: خانواده‌ام بهترين مشوق من در زمينه قرآن كريم بودند و بعد از خانواده، اساتيد و دوستانم ديگر مشوقان من بودند.

احمدي عنوان كرد: كساني‌كه مي‌خواهند در زمينه تلاوت قرآن كريم كار كنند بايد ابتدا كلاس‌هاي روخواني، روان‌خواني و تجويد را بگذرانند و بعد از آن برحسب علاقه خود در كلاس صوت و لحن نيز شركت كنند.

وي با اشاره به اينكه بايد مسئولان حمايت بيشتري از فعالان و قاريان قرآني کنند، تأكيد كرد: در مواقع مختلف و از جنبه‌هاي مختلفي آنها را تشويق كنند تا موجبات دلگرمي فعالان قرآني فراهم شده و تمركز اصلي‌شان را بر روي فعاليت‌هاي قرآني قرار دهند.

اين قاري سنندجي همچنين برگزاري محافل انس با قرآن، استفاده از قاريان و مفسران شاخص و برگزاري اين محافل در مكان‌هايي با حذابيت‌هاي خاص را در ترويج و اشاعه فرهنگ قرآن كريم در جامعه مؤثر دانست.

وي با اشاره به اينكه در سال 1368 در شهر سنندج به دنيا آمده است، اعلام كرد: در سن پانزده سالگي در كلاس‌هاي قرآن شركت كردم و اين آغاز فعاليت من در عرصه قرآن بود.

احمدي اعلام كرد: حدود چهار سال نزد ‌احمد احمدياني قرآن را آموزش ديدم و بعد از آن براي فراگيري امر صوت و لحن نزد استاد زاهد مرادي يكي از قاريان برجسته سنندج رفتم و از محضر ايشان استفاده كردم.

وي با اشاره به تأثيرات قرآن كريم در زندگيش، بيان كرد: انس با قرآن موجب شده كه زندگي سالمي را داشته باشم و از مسير اعتقادات ديني ـ مذهبي منحرف نشده و با دوستان خوبي در اين زمينه آشنا شوم.

وي تصريح كرد: تاكنون در مسابقات قرائت، ترتيل، اذان و تواشيح زيادي شركت كرده‌ام كه كسب مقام اول شهرستان سنندج، اول استان كردستان، دوم منطقه غرب كشور و هفتم كشور در زمينه قرائت از جمله عناوين كسب شده من بوده و همچنين اكثر اوقات در مسابقات آموزش و پرورش، تبليغات اسلامي و اوقاف و امور خيريه استان مقام اول را كسب كرده‌ام.

احمدي با اشاره به اينكه همه آيات قرآن كريم از زيبايي خاصي برخوردار هستند، خاطر‌نشان كرد: آيه 35 سوره نور «اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِن شَجَرَةٍ مُّبَارَكَةٍ زَيْتُونِةٍ لَّا شَرْقِيَّةٍ وَلَا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُّورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَن يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ؛ خدا نور آسمانها و زمين است مثل نور او چون چراغدانى است كه در آن چراغى و آن چراغ در شيشه‌‏اى است آن شيشه گويي اختري درخشان است كه از درخت‏ خجسته زيتونى كه نه شرقى است و نه غربى افروخته مى‏‌شود نزديك است كه روغنش هر چند بدان آتشى نرسيده باشد روشنى بخشد روشنى بر روى روشنى است‏ خدا هر كه را بخواهد با نور خويش هدايت مى‌‏كند و اين مثلها را خدا براى مردم مى‌‏زند و خدا به هر چيزى داناست»، يكي از زيباترين آياتي است كه هميشه آن را در ذهن دارم.

وي با اشاره به اينكه ‌ميان قاريان برجسته بيشتر از همه سبك قاري مصري «شحات انور» را مي‌پسندم و مقلد سبك او هستم، يادآور شد: در حال حاضر در مجمع‌القرآن سنندج، محافل و مجالس قرآني به اجراي تلاوت مي‌پردازم و با گروه تواشيح دارالقري سنندج نيز همكاري مي‌كنم.

چهارشنبه 10 مهر 1392 - 14:34
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری