دوشنبه 4 تير 1397 - 18:26
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

قرآن ‌جامع‌ترين كتاب زندگي براي سعادت دنيوي و اخروي است

كارشناس قرآن اداره تبليغات اسلامي تويسركان،گفت: قرآن ‌جامع‌ترين كتاب زندگي براي سعادت دنيوي و اخروي است .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي همدان، رضا شريفي راد در گفتگويي پيرامون اهميت قرآن كريم اين کتاب را جامع‌ترين كتاب زندگي افراد براي سعادت دنيوي و اخروي خواند و ‌گفت: ‌تمامي مواردي كه نياز به مشورت دارد، در اين سروش آسماني وجود دارد.

وي با اشاره به آيلات،روايات و احاديث فراوان قرآن كريم ،گفت: اين مصحف شريف روشن‌كننده خانه‌هاست كه به‌وسيله تلاوت آن خانه‌هاي مسلمانان نوراني مي‌شود.

كارشناس قرآن اداره تبليغات الامي تويسركان با تأكيد بر اينكه قرآن كريم بهار دل‌هاست،افزود: دو چيز است كه در اين برهه از زمان داراي اهميت فراواني است، يكي قرآن و ديگري اهل ‌بيت‌(ع) كه بحمدالله تاكنون در نظام جمهوري اسلامي ايران به بركت اين دو موفق بوده‌ايم.

شريفي با يادآوري اينكه پيامبران الهي كتب‌هايي را جهت هدايت افراد بشر از سوي خداوند، به انسان‌ها ارائه كردند، اما تنها كتابي كه در آن هيچ تحريفي نشده، قرآن كريم است،اظهار داشت: كسي مي‌تواند از قرآن و كتاب الهي استفاده كند كه معرفت داشته باشد و تنها آن كسي داراي اين معرفت مي‌شود، كه قرآن را تلاوت كند و به‌معني آن پي ببرد.

كارشناس قرآن اداره تبليغات اسلامي تويسركان قرآن كريم را جامع‌ترين كتاب دنيا معرفي كرد و افزود: محال است كاري در زندگي داشته باشيم و نياز به مشورت كسي نداشته باشيم و در اين امر اگر به قرآن مراجعه كنيم بلااستثنا تمامي موارد و هر نوع راهنمايي كه بخواهيم در آن وجود دارد.

وي در ادامه سخنان خود به مواردي كه در اين برهه از زمان نياز به راهنمايي قرآن در آن‌هاست، اشاره كرد و افزود: امروز تشخيص حق از باطل سخت است، خيلي‌ها دم از اسلام مي‌زنند اما با اسلام نيستند، خيلي‌ها ادعا مي‌كنند با امام(ره) هستند اما نيستند و از آرمان‌هاي امام(ره) فاصله گرفتند و با شهدا نيستند بلكه از تمامي اين‌ها دور هستند و نفاق دارند و قرآن به ما مي‌فهماند كه اهل ايمان با نفاق چه تفاوت‌هايي دارند و فرق منافق و با ايمان را بيان مي‌كند.

سه‌شنبه 9 مهر 1392 - 11:36
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری