چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 6:8
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

جلسات قرآني فرصت مناسبي براي پرداختن به مسائل اخلاقي جوانان است

رئيس هيات امناي مسجد حسينيه اعظم زنجان گفت: جلسات قرآني زمينه مناسبي براي پرداختن به مسائل تربيتي و اخلاقي جوانان است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان، محمد جواد غم پرور روز گذشته در اولين جلسه از سري جلسات ثابت و محوري حفظ قرآن کريم در حسينيه اعظم زنجان به برپايي جلسات قرآن در حسينيه اعظم اشاره کرد و گفت: توسعه و ترويج فرهنگ قرآني در جامعه لازم و ضروري است.

وي با اشاره به اينکه جلسات ثابت و محوري حفظ قرآن کريم با همکاري دارالقرآن کريم زنجان برگزار مي شود، افزود: هيات امناي حسينيه اعظم از برگزاري برنامه هاي قرآني در اين مکان مقدس استقبال مي کند.

به گفته غم پرور، جلسات آموزش قرآن از ساليان پيش در حسينيه اعظم در روزهاي چهارشنبه داير بوده است.

وي وجود چنين جلساتي را زمينه اي براي کشف استعدادهاي درخشان دانست و يادآور شد: پرداختن به مسائل تربيتي و اخلاقي و ورزشي دانش آموزان و پيش بيني برنامه هايي براي افزودن جذابيت لازم براي اين جلسات ضروري است.

غم پرور از خانواده هاي حاضر در اين جلسه خواست با تشويق فرزندان خود به شرکت در جلسات حفظ قرآن، زمينه حفظ آنان از فتنه هاي آخرالزمان را فراهم کنند.

حجت الاسلام محسن مصطفوي، نماينده اداره کل تبليغات اسلامي زنجان نيز در سخناني با تقدير از حضور شرکت کنندگان با اشاره به آيه اول سوره ابراهيم بيان داشت: خداوند به پيامبر(ص) مي فرمايد علت نزول آيات قرآن خروج انسان از ظلمات به نور است.

وي افزود: با توجه به هجمه فرهنگي که از سوي دشمنان مواجه هستيم بهترين راه براي محفوظ ماندن از آن تشويق جوانان به حفظ قرآن است.

در ادامه اين جلسه سه تن از حافظاني که قبل از سن بلوغ توفيق حفظ قران را کسب کرده بودند به سوالات قراني حضار پاسخ داده و به بيان تجربيات خود در زمينه حفظ قران پرداختند.

سه‌شنبه 9 مهر 1392 - 11:31
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری