يكشنبه 6 خرداد 1397 - 14:26
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

کتاب واژه هاي آسماني رونمايي شدند

مراسم رونمايي چهار کتاب از کتب زندگي نامه داستاني سرداران شهيد استان البرزبرگزار شد

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز به نقل از حوزه هنري استان البرز؛مراسم رونمايي چهار کتاب از کتب زندگينامه داستاني سرداران شهيد استان البرز که براي اولين بار با محتواي داستاني و با هدف آشنايي بيشتر اقشار مختلف مردم خصوصاً نوجوانان و جوانان با نمونه ي عملي و زندگي نامه الگوهاي ايثار و رشادت که به همت حوزه هنري استان البرز و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس تأليف و تقديم مردم قدرشناس استان البرز شد.

اين مراسم رونمايي که همزمان با يادواره تخصصي سردار شهيد "حاج حسين ميررضي" روز يکشنبه هفتم مهرماه92 ساعت 15 در سالن شهيدان نژادفلاح با حضور خانواده هاي معظم شهدا ، ايثارگران ، جمعي از مسئولان استاني و عموم مردم انقلابي استان البرز برگزار شد.

طبق آئين آغاز هربرنامه ابتدا صوت قرآن در سالن طنين انداز شد و نکته جالب اين بود که قاري قرآن کسي جزء محمدمهدي شرع پسند فرزند شهيد آقا مهدي شرع پسند نبود.

در ابتدا برنامه سرهنگ اديبي مدير اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس به تمامي حضار خير مقدم گفت و شهدا را ارزشهاي مقدس و انقلابي اين مرز و بوم ناميد و از چگونه کليد خوردن اين مراسم توضيح داد و گفت حاج حسين ميررضي به خواب يکي از همرزمانش آماده و به او گفته بود که "ما را فراموش کرده ايد " که همين اين امر موجب برگزاري اين مراسم شد.

در اين مراسم که ميهمانان ويژه اي همچون سردار حاج علي فضلي ، سردار ناصح ، سردار حسيني مطلق که از همرزمان شهيد ميررضي بودند حضور داشتند و از ايثار و رشادتهاي حاج حسين که در ذهنشان به يادگار مانده بود، سخن گفتند.

در ادامه مراسم سردار حاج علي فضلي پس از سلام و درود به ارواح پاک و مطهر شهداء گفت: شهيد ميررضي را بايد از کجا معرفي کنم؟ در سالهاي 58 و خصوصا ً59 رفته رفته آشنايي عميقي با حاج حسين پيدا کردم و در عملياتهاي مختلف از جمله طريق القدس ، فتح بستان ، فتح المبين و در تيپ هاي 31 عاشورا ، 27 محمد رسوالله و 10 سيدالشهداء با ايشان همراه بودم.

وي در ادامه افزود: شهيد ميررضي به دليل ظرفيت و دانش بالا در مديريت و فرماندهي بي نظير بود و با اينکه از مسائل سياسي آگاهي کامل داشت اما در اين مسير خلاف تدبير امام (ره) هرگز قدمي برنداشت.

از حواشي متنوع مراسم يادواره شهيد حاج حسين ميررضي مي توان به چاپ تمبر اختصاصي با تمثال مبارک آن شهيد سرافراز اشاره کرد که با حضور خانواده و همرزمان اين شهيد والا مقام رونمايي شد.

گفتني است چهار کتاب از کتب زندگينامه داستاني سرداران شهيد استان البرز که در پايان اين برنامه رونمايي شد به شرح ذيل مي باشد:

آقامهدي(زندگي نامه داستاني شهيد مهدي شرع پسند)

ميرِلشکر (زندگي نامه داستاني شهيد سيدحسين ميررضي)

عطا (زندگي نامه داستاني شهيد عطاء الله بحيرايي)

حاج روح الله (زندگي نامه داستاني شهيد روح الله اصل دهقان)

دوشنبه 8 مهر 1392 - 14:57
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری