سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 5:38
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم رونمايي از هفت عنوان کتاب تاريخ شفاهي آزادگان و رزمندگان سرافراز استان گيلان

مراسم رونمايي هفت عنوان کتاب تاريخ شفاهي آزادگان و رزمندگان سرافراز گيلان به‌همت حوزه هنري تبليغات اسلامي گيلان با حضور آزادگان و رزمندگان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان، مراسم رونمايي هفت عنوان کتاب تاريخ شفاهي آزادگان و رزمندگان سر افراز گيلان  با حضور آزادگان، رزمندگان و علاقه مندان به تاريخ شفاهي در سالن اجتماعات کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان گيلان برگزار شد .

در ابتدا اين مراسم غلامرضا قاسمي، رئيس حوزه هنري گيلان ضمن خوش آمد گويي به حاضران گفت : آنچه که در تاريخ شفاهي اهميت فراوان دارد نماياندن تمام زواياي مربوط به يک رخداد است .

وي خاطر نشان کرد: متاسفانه در برخي از کتاب هايي که در زمينه تاريخ شفاهي انقلاب و دفاع مقدس منتشر شده است فقط به جنبه هاي ارزشي و رخدادهاي منحصر به فرد انساني اکتفا شده است و بيان بسياري از رخدادهاي عادي که وقوع آنها درزندگي همه انسان ها اجتناب ناپذير است پرهيز شده به گونه اي که نسل جوان امروز که رخدادهاي انقلاب و دفاع مقدس را درک نکرده اند در مواجهه با اين کتاب ها با انسان هايي روبرو مي شوند که اسطوره اي و افسانه اي به نظر مي رسند و آنگاه از خويش مي پرسند که چرا چنين انسان هايي حتي به اندازه انگشتان دست در اطراف ما به چشم نمي آيند.

رئيس حوزه هنري گيلان در ادامه ابراز کرد : پس آنچه که مهم است ثبت و ضبط و انتشار تاريخ شفاهي با همه زواياي آن است تا واقعيات اين رخدادها طبيعي و باور پذير باشد.

غلامرضا قاسمي از رزمندگان ، آزادگان و همه کساني که به نوعي درگير ماجراي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس بوده اند خواست تا براي ثبت رخدادهاي تاريخي کشورشان که موجب هويت بخشي نسل جوان مي شود با حوزه هنري و ساير نهادهاي فرهنگي هنري که در گير ماجراي تاريخ شفاهي هستند، همکاري نمايند .

اين مسئول در بخش پاياني سخنان خود همچنين از نويسندگان همکار در حوزه هنري که با حداقل امکانات آثار مطلوبي را به ثمر رسانده اند سپاسگزاري کرد .

يادآور مي شود، در پايان اين مراسم از آقايان علي اکبر اصغرزاده فياض ، اسماعيل روز خوش ، محرم علي عاشوري ، بهرام تنهايي سنگاچيني ، غلامرضا پور قربان ، عليرضا قمريان مقدم ، علي عبدي کلوير به عنوان راويان کتاب سنگر و بيگانه و آقاي مير عمادالدين فياضي به عنوان نويسنده کتاب تاريخ شفاهي « وطن سپرده به عشق » ، «روزهاي بي تقويم» و «سنگر و بيگانه » تقدير به عمل آمد .

گفتني است، اين مراسم ششم مهر 92 با اهداي کتاب به حاضران و پذيرايي به پايان رسيد .

دوشنبه 8 مهر 1392 - 11:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری