جمعه 4 خرداد 1397 - 17:1
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

حضور رئيس اداره تبليغات اسلامي کردکوي در جلسه ساماندهي امور جوانان اين شهرستان

حجت الاسلام محمودي: ايجاد آرامش ،نزول رحمت پروردگار و بي نيازي از اهم برکات ازدواج است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان گلستان،حجت الاسلام غلامحسين محمودي رئيس اداره تبليغات اسلامي کردکوي،با حضور در جلسه ساماندهي امور جوانان که با موضوع برنامه هاي ازدواج آسان در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد،به ذکر اهميت ازدواج و برکات آن در اسلام پرداخته و بيان داشت: قرآن مجيد، روايات و احاديث نسبت به تشکيل خانواده و دستور ازدواج سفارشات فراواني دارند.

وي در ادامه ضمن بيان آثار ازدواج به موقع و تبعات ديرازدواج کردن ، ايجاد آرامش ،نزول رحمت پروردگار و بي نيازي را از اهم برکات ازدواج برشمرد و خاطرنشان کرد: بدليل برخي آداب و رسوم بي منطق در جامعه، ازدواج به منزله گردنه صعب العبور گرديده و متأسفانه شاهد افزايش سن ازدواج و قرار گرفتن جوانان در معرض تهاجم فرهنگي شديم.

حجت الاسلام محمودي در خاتمه با تأکيد بر اين مسئله که،بايستي مسائل فرهنگي را در جوانان و فرزندانمان نهادينه کرده و با تربيت صحيح اسلامي و اعتقادي در خصوص قوام ازدواج و جلوگيري و پيشگيري از طلاق اقدامات موثري انجام دهيم،تصريح کرد: برنامه ريزي قبل و بعد از ازدواج،تشکيل کلاس هاي آموزشي،معرفي اسوه ها و الگوه ها ،بيان زندگي نامه و ازدواج ائمه اطهار(ع)بويژه ازدواج امام علي(ع)،بيان آثار منفي طلاق و... مي تواند از برنامه هايي باشد که مارا در اين زمينه کمک مي کند.

گفتني است، اين جلسه شنبه 6 مهر 92 برگزار شد.

يكشنبه 7 مهر 1392 - 13:8
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری