جمعه 4 خرداد 1397 - 8:5
پربازديدترين اخبار از استان
مركزي
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام يزدان دوست:

انتقال فرهنگ دفاع مقدس به جوانان امري ضروري است

سرپرست کانون فرهنگي تبليغي شهرستان زرنديه در گردهمائي پيشکسوتان بسيجي گفت:امروزه انتقال فرهنگ دفاع مقدس به جوانان امري ضروري بوده تابا اين كار نسل سوم انقلاب را در مقابل تهاجم فرهنگي و توطئه‌هاي دشمنان بيمه كنيم.

به گزارش روابط عمومي اداره كل استان مركزي ،حجت الاسلام حسينعلي يزدان دوست در گردهمايي پيشكسوتان بسيجي و ايثارگران در شهرستان زرنديه گفت: وقتي که سخن از ضرورت و پاسداشت ارزش هاي دفاع مقدس است ، دو مقوله متفاوت توأمان مطرح مي شود ، انزجار و بيزاري از جنگ طلبي و تجاوز دشمن که نسل هاي آينده ما حق دارند دشمنان خود را بشناسند و در ضمير تاريخي خود احساس تنفر نسبت به دشمنان و تمام کساني داشته باشند که در سخت ترين شرايط مي خواستند با ناجوانمردانه ترين شکل ممکن، موجوديت ملت مسلمان و تاريخي ايران اسلامي را به مخاطره اندازند.

وي اظهارکرد: سوي دوم قضيه بحث دفاع است ، همه ملت ها براي ايجاد انگيزه و برانگيختن حس شجاعت و هويت بخشي به جوانان و تداوم هنجارهاي اجتماعي نيازمند دميدن روح شجاعت و شهامت در نسل هاي آينده خود هستند و خوشبختانه تاريخ سراسر افتخار هشت سال دفاع مقدس سفره اي رنگين از باورها و ارزش هاي والاي انساني است که هر کدام به تنهايي براي به حرکت در آوردن عزم ملي کفايت مي کند.

يزدان دوست ابراز داشت: نکته اساسي اين است که جنگ تمام شده است و ليکن دفاع همچنان باقي است و ما در تمام زمان ها و اعصار بايد آمادگي کامل دفاعي داشته باشيم .

وي تأكيد كرد:حس قدر شناسي و وظيفه اخلاقي حکم مي کند که قدرشناس تمام کساني باشيم که به خاطر امنيت و حفظ استقلال و آزادي ميهن اسلامي عزيزترين سرمايه وجود خود را فدا کردند و تک تک شهداي دفاع مقدس ، بزرگواراني هستند که به خاطر دفاع از کيان و شرف ملت عزيز ايران اسلامي از جان خود گذشتند.

سرپرست کانون فرهنگي تبليغي شهرستان زرنديه ابراز داشت:هفته دفاع مقدس فرصت مغتني است تا بتوانيم گوشه اي از سلحشوري ها و شهادت طلبي بهترين جوانان اين مرز و بوم را براي نسل حاضر معرفي کنيم و قدرداني بسيار اندکي از جانبازي هاي آن بزرگان رفته و جانبازان حاضر در صحنه باشيم .

وي بيان کرد:در نهايت اين که تاريخ دفاع مقدس در عادي ترين شرايط ، بخشي افتخار آفرين از تاريخ طولاني ملت ماست اما دشمنان سعي دارند اين بخش ارزشمند را سياه و منفي جلوه دهند .

وي تصريح کرد:اگر خداي ناکرده با همه ويژگي هاي برجسته دفاع مقدس نتوانيم پاسدار حريم و ارزش هايش باشيم تسليم دشمناني خواهيم شد که سعي خواهند کرد به سياه نمايي پرداخته و حتي الامکان اين مقطع پر افتخار را از ذهن و قلب ملت محو کنند و با ايجاد گسست فرهنگي و تاريخي ، نسل هاي جوان و سرزنده کشور ما را به بي هويتي سوق دهند.

وي در پايان خاطرنشان کرد:در شرايط حاضر ، انقلاب اسلامي به حيات و نشر و گسترش ارزش هاي دفاع مقدس بستگي دارد و اين دو در واقع لازم و ملزوم يکديگرند، بنابراين حفظ ارزش هاي دفاع مقدس ، همان حفظ ارزش هاي انقلاب است.

شنبه 6 مهر 1392 - 14:46
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری