شنبه 25 مرداد 1399 - 18:59
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

دبير يازدهمين اجلاس بين المللي پيرغلامان حسيني (ع)

مهم ترين هدف اجلاس، ترويج فرهنگ عاشورا و ارتقاء سطح معلومات مداحان است

حجت الاسلام نور الله ولي نژاد : مهم ترين هدف اجلاس، ترويج فرهنگ عاشورا و ارتقاء سطح معلومات مداحان است همچنين آشنا شدن با خرافه‎ها و پيرايه‎ها و برافراشته نگهداشتن پرچم عاشورا در بلاد اسلامي است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان گلستان ، حجت الاسلام ولي نژاد در گفتگوي اختصاصي با مدير روابط عمومي اين اداره کل گفت : مهمترين هدف اجلاس، ترويج فرهنگ عاشورا و ارتقاء سطح معلومات مداحان است همچنين آشنا شدن با خرافه‎ها و پيرايه‎ها و برافراشته نگهداشتن پرچم عاشورا در بلاد اسلامي است که لازمه آن استفاده از مستندات و مرام‎نامه است.

دبير يازدهمين اجلاس پيرغلامان حسيني (ع) استان گلستان اضافه کرد: اين اجلاس کمک مي‎کند تا شرايط را آسيب‎شناسي و مبادرت به ترويج فرهنگ عاشورايي کنيم نسل جوان بايد خود را با اين فرهنگ پيوند دهد که انتقال تجربه بزرگترها به نسل جديد مي‎تواند مفيد واقع شود، اين اجلاس در عين حال که شور و شعور را در جامعه ايجاد مي‎کند مي‎تواند اشتياق و علاقه را در نسل جوان شعله‎ور سازد.

مدير کل تبليغات اسلامي استان بيان کرد: استان گلستان خوش سابقه و خوش پيشينه است و از سابقه ديرينه در عزاداري و محبت به اهل‎بيت (ع) چه شيعه و سني برخوردار است لذا اين انتظار وجود دارد تا مردم و مسئولان در اين اجلاس به شايستگي ميزباني کنند تا برگ زريني بر کارنامه گلستان و در خاطره مهمانان داخلي و خارجي ثبت شود.

ولي‎نژاد با بيان اينکه بين دو فرهنگ عاشورا و انتظار ارتباط معناداري وجود دارد ابراز داشت: در حقيقت ائمه اطهار (ع) قبل از امام زمان (عج) زمينه‎ساز ظهور آن حضرت و تشکيل حکومت جهاني بودند که اين شجره طيبه با ظهور امام زمان (عج) کامل مي‎شود.

وي ادامه داد: اسرار امامت از حضرت علي (ع) دست به دست منتقل شد تا به امام زمان (عج) رسيد که اين رابطه مي‌تواند براي منتظران معنادار باشد، منتظران واقعي بايد آگاه و هوشيار باشند و تحت تاثير انحرافات قرار نگيرند که اگر غير از اين باشد انتظار نتيجه‎بخش نخواهد بود و انتظار زماني زيباست که آگاهانه و همراه با عقلانيت منطقي و برگرفته از منابع غني باشد.

دبير يازدهمين اجلاس پيرغلامان حسيني (ع) استان گلستان افزود :مداحان نبايد رسالتي که به عهده گرفتند به ديده کسب و تجارت نگاه کنند چرا که مداح رسالت سنگيني به عهده گرفته که بايد آن را به نتيجه برساند و وقتي مداح وظيفه خود را به شايستگي انجام دهد ميزبان نيز بايد قدردان زحماتش باشد البته مداح در اين رابطه نبايد نرخ تعيين کند معامله و قيمت‎گذاري کاري شايسته اي است.

مدير کل تبليغات اسلامي استان گلستان گفت: کسي که انگيزه داشته باشد ومي خواهد سيره ائمه را تبليغ کند و به مردم بشناساند نبايد اجر رسالت خود را به ماديات تنزل دهد بنابراين اگر به مداحي به ديده شغل به معناي متعارف نگاه کنيم وجهه خوبي ندارد اما اگر به معناي رسالت بدان بنگريم شايسته‎تر است.

شنبه 6 مهر 1392 - 10:0
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری