دوشنبه 4 تير 1397 - 5:2
پربازديدترين اخبار از استان
كردستان
  • هيچ خبري موجود نيست

دور شدن از آموزه‌هاي ديني يكي از عوامل فروپاشي بنيان خانواده‌هاست

معاون فرهنگي اداره تبليغات اسلامي استان كردستان دورشدن از آموزه‌هاي ديني را يكي از عوامل فروپاشي بنيان خانواده‌ها دانست و تأكيد كرد: متأسفانه امروزه آشنايي كم خانواده‌ها با سبك زندگي اسلامي و دور شدن آن‌ها از آموزه‌هاي ديني به يكي از عوامل فروپاشي بنيان خانواده‌ها تبديل شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کردستان، حجت‌الاسلام رستمي هجمه فرهنگي بيگانگان از طريق رسانه‌ها و ماهواره‌ها و روي آوردن خانواده‌ها به الگوهاي غربي را از عوامل فروپاشي بنيان خانواده‌ها دانست و تصريح كرد: متأسفانه امروزه فضاي رسانه‌اي، فضاي عاطفي خانواده‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار داده است و به همين دليل گفتمان‌هاي خانوادگي بسيار كم‌رنگ شده‌اند.

حجت‌الاسلام رستمي هم كفو بودن زوجين را مسئله‌اي بسيار مهم دانست و ذكر كرد: اگر زوجين هم كفو باشند خيلي راحت مي‌توانند از تفاوت‌هاي يكديگر بگذرند و كمتر دچار اختلاف و درگيري شوند.

وي با اشاره به اينكه دين اسلام مراسم خواستگاري را يكي از راه‌هاي آشنايي خانواده‌ها با يكديگر قرار داده است، بيان كرد: انتخاب اصلح از طريق خواستگاري و آداب و رسوم‌هاي خانوادگي پديد مي‌آيد.

معاون فرهنگي تبليغات اسلامي استان كردستان آشنايي قبل از ازدواج را امري بسيار مهم دانست و يادآور شد: آشنايي با معيارها، توقعات و خواسته‌هاي يكديگر قطعا اثر مثبتي را در پي خواهد داشت و باعث مي‌شود طرفين با ديد بازتري تصميم‌گيري كنند.

چهارشنبه 3 مهر 1392 - 11:6
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری