شنبه 5 مهر 1399 - 9:1
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

کارگاه آموزشي «عرفان در عاشورا» ويژه مسئولان هيات مذهبي خلخال

کارگاه آموزشي "عرفان در عاشورا" به همت اداره تبليغات اسلامي خلخال ويژه مسئولان هيئات مذهبي اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام روحي استاد حوزه و دانشگاه 1 مهر 92 در کارگاه آموزشي عرفان در عاشورا در سخناني گفت: در مناطق آذري نشين مثل خلخال و زنجان اشعار عرفاني بسيار قوي وجود دارد که بايد احيا شود و در منابر و مراسمات مذهبي و عزاداري هاي جلوه هاي بسيار زيبايي عاشورا شناسانده شود و ما مي توانيم با استفاده از آن در جذب جوانان به دين و مذهب استفاده بيشتري کنيم.

وي در ادامه به وجود عرفان هاي جديد از جمله عرفان کيهاني اشاره کرد و گفت: بعد از منافقين بزرگترين تشکيلات منسجم را در ايران اين عرفان کيهاني دارد و طرفداران اين عرفان فعاليت هاي زيادي در جامعه دارند و نمادهاي شيطان پرستي امروزه متاسفانه در لباس و آرايش موي نسل نوجوان و جوان ما نمود و ظهور پيدا کرده است هرچند که شايد خود آن قشر از وجود اين نمادها بي خبر باشند و ناخواسته آب در آسياب اين فرقه هاي نوظهور انحرافي مي ريزند.

استاد حوزه و دانشگاه تاکيد کرد: عرفان نه گريه کردن است و نه هر چيزي که به انسان آرامش مي دهد چرا که امروزه يک عده اي دکان باز کرده اند و خود را صاحب عرفان مي دانند و بسياري از جن گيرها شب تا صبح ورد مي خوانند و يک کارهايي انجام مي دهند که شايد در نظر بعضي ها عرفان باشد اما اين طور نيست.

حجت الاسلام روحي که در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي خلخال سخن مي گفت، در ادامه 4 مرحله عرفان يعني صبر، رضا، تسليم و فنا را براي شرکت کنندگان در کلاس کار گاه آموزشي تشريح و تبيين کرد.

گفتني است، در ابتداي اين کارگاه آموزشي سبحان علي ملکي مسئول شوراي هيئات مذهبي شهرستان خلخال گزارشي از روند فعاليت هاي فرهنگي و ديني هيات مذهبي خلخال را ارائه کرد.

چهارشنبه 3 مهر 1392 - 10:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری