يكشنبه 6 خرداد 1397 - 10:38
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان؛

حماسه گران اصلي دوران دفاع مقدس، خانواده‌هاي شهدا هستند

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان گفت: حماسه گران اصلي دوران دفاع مقدس خانواده‌هاي شهدايي هستند كه با صبر و استقامت، به انقلاب كمك كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام محمدهادي نودهي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اشاره به خلق حماسه رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: حماسه گران اصلي دوران دفاع مقدس خانواده‌هايي هستند كه با ولايت مداري و ايثار خود، پاي اعتقاداتشان مانده و حماسه‌اي ماندگار خلق كردند؛ خانواده‌هاي شهدايي كه با تقديم چند شهيد باز هم به رزمنده‌ها كمك كردند و فرزندان شهيدي كه به پدران خود افتخار مي‌كنند. اينان حماسه‌سازان اصلي دفاع مقدس هستند.

وي تصريح كرد: رزمندگان دوران دفاع مقدس با تأسي به فرهنگ عاشورا هيچ گاه امام خود را تنها نگذاشتند و نسل جديد هم بايد از ولايتمداري آن بزرگواران درس گرفته و هميشه در خط رهبري حركت كنند.

وي افزود: تمام دنيا در مقابل نسل حاصل از هشت سال دفاع مقدس بسيج شده‌اند و همه رسانه‌هاي دنيا و ناتوي فرهنگي سعي در براندازي نظام جمهوري اسلامي و اختلال در ولايت‌مداري‌شان دارند.

وي ادامه داد: آرمان‌هاي دفاع مقدس بايد به نسل نوجوان و جوان امروزي منتقل شود تا جانفشاني‌ها و ايثارگري‌هاي رزمندگان اسلام در تاريخ انقلاب اسلامي بدرخشد.

وي افزود: يادآوري خاطرات رزمندگان دفاع مقدس از زبان خود آنها باعث مي‌شود تا نسل جوان ما با حماسه آفريني و دلاورمردي‌هاي مردم عزيز ما بيشتر آشنا شوند.

نودهي گفت: نسل جوان بايد از طريق برنامه‌هاي اصولي با مفاهيم و فرهنگ ارزشي دفاع مقدس آشنا شود و اين آشنايي هر چه عميق‌تر باشد، ميزان آسيب پذيري آنها را در برابر توطئه‌هاي فرهنگي كمتر مي‌كند.

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان در ادامه با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در ديدار با فرماندهان سپاه پاسداران، اضافه كرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبري (حفظه الله)، نرمش قهرمانانه نبايد به معناي عقب نشيني از مواضع و اصول انقلاب و عجز و ضعف تفسير شود، بلكه ما كماكان به تدبير رهبري عالمانه اين مقتداي جهان اسلام بر سر مواضع خود ايستاده‌ايم.

وي با اشاره به جنگ نرم دشمن و تهاجم فرهنگي غرب بيان کرد: تنها راه مقابله با جنگ نرم و هجمه فرهنگي دشمن، ترويج فرهنگ شهادت و ايجاد حس و روحيه شهادت طلبي در نسل جوان است.

نودهي اذعان کرد: امروز دشمنان در تلاش هستند بين پيروان اديان مختلف جنگ مذهبي به راه انداخته و بين اقوام و پيروان مذاهب مختلف تفرقه ايجاد کنند که مسلمانان بايد با حفظ وحدت و يکپارچگي در راستاي اعتلاي اسلام در دنيا گام بردارند

وي اظهار کرد: هفته دفاع مقدس هفته احياي ايثارگري‌ها، رشادت‌ها و شجاعت‌هاي رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که ملت غيور ايران تنها با سلاح ايمان و تقوا توانست در برابر ديوار سست دشمن ايستادگي کند.

وي ضمن تأکيد بر برگزاري باشکوه آيين هاي هفته دفاع مقدس درشهرستان درميان افزود: دفاع مقدس يک آزمايش الهي براي ملت ما بود و دستاوردهاي آن به راحتي به دست نيامده است و بايد اين دستاوردها حفظ شود.

وي در پايان، تقارن آغاز سال تحصيلي جديد با هفته دفاع مقدس را خوش يمن دانست و نقش فرهنگيان و مبلغان ديني را در امر انتقال ارزش‌هاي اين دوران مقدس مهم دانست و گفت: مهم‌ترين کار فرهنگي اين است که ارزش هاي دفاع مقدس از طريق بيان، قلم و اجراي برنامه‌هاي متنوع به جوانان و نوجوانان و نسل آينده منتقل شود و دانش آموزان و دانشجويان بايد تلاش کنند تا در جبهه علم و دانش هم دشمن را از صحنه خارج کنند.

دوشنبه 1 مهر 1392 - 8:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری