پنجشنبه 2 اسفند 1397 - 9:19
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام مهدي ستوده؛

دفاع مقدس عصر کنوني حراست از هويت فرهنگي و ديني جوانان است

مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل به مناسبت گراميداشت هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس عصر کنوني حراست از هويت فرهنگي و ديني جوانان است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده 30در مصاحبه اي به مناسبت فرا رسيدن هفته دفاع مقدس گفت: دوران دفاع مقدس به خاطر احياي مکتب انسانيت، شرف، فداکاري، ايثار، آزادگي، کرامت و ارزش هاي متعالي اسلامي و انساني از ارزش و قداست بالائي برخوردار است.

وي گفت: اين دوران طلائي ايران اسلامي در بازتوليد ارزش هاي ناب انساني و اسلامي که پيامبر اکرم (ص) براي کمال و سعادت  انسان به ارمغان آورد، نقش به‌سزائي داشت و در حقيقت ارزش ها را در عصر حاضر احيا کرد و براي همه نسل ها و عصرها به عنوان چراغ راه به امانت گذارد.

مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل در بخش ديگري از سخناني خود حفظ هويت فرهنگي و ديني جوانان را دفاع مقدس عصر کنوني عنوان کرد و افزود: مهم ترين رسالت نظام اسلامي برنامه ريزي براي رشد و پرورش انسان ها در راستاي تعاليم ديني است که انجام اين رسالت، علاوه بر اينکه بالندگي، دوام و کمال نظام اسلامي را به دنبال دارد، بستري فراهم مي كند تا آحاد و جامعه وظايفي را كه خداوند براي آنها معين فرموده انجام دهند و به سوي فلاح و رستگاري گام بردارند.

حجت الاسلام ستوده در تبيين اهميت تقويت مباني اعتقادي و حفظ هويت ديني و فرهنگي جوانان گفت: براي تشويق و ترغيب بيش از پيش نوجوانان و جوانان به سمت تعاليم ديني بايد پس از بررسي همه جانبه راهكارهاي مناسب را برگزيد در حقيقت آنچه در جامعه امروز ما بسيار مهم است ايجاد موجي سهمگين و توفنده در برابر تهاجم فرهنگي دشمنان و ارائه چهره زيباي دين و زدودن غبار خرافات و كژانديشي ها است که در اين صورت دين با جذابيت فوق العاده اي كه دارد، جوانان را به سوي خود مي كشاند.

عضو شوراي فرهنگ عمومي اردبيل در پايان به نقش مسئولان در تقويت فرهنگ ديني در بين جوانان اشاره کرد و گفت: متوليان و دستگاه هاي فرهنگي در برنامه ريزي صحيح و اصولي و تقويت مباني ديني و عقيدتي جوانان و تربيت آنان بر اساس الگوها و معيار هاي صحيح اسلامي نقش بسيار حياتي در تبليغ فرهنگ ديني در بين جوانان دارد که با يستي با تمام قوا در يک بسيج همگاني براي تحقق عاليه نظام اسلامي و تربيت ديني جوانان تلاش کنند.

دوشنبه 1 مهر 1392 - 8:23
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری