دوشنبه 4 تير 1397 - 4:52
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان غربي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري کارگاه آموزشي تحکيم بنيان خانواده در پيرانشهر

کارشناس امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي پيرانشهر، از برگزاري کارگاه آموزشي تحکيم بنيان خانواده دراين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي، سيامند جوان بخت، روز سه شنبه 26 شهريور ماه سال جاري با اعلام اين خبر افزود: اين کارگاه آموزشي به همت اداره تبليغات اسلامي پيرانشهر و با هدف آموزش خواهران براي داشتن زندگي شاد، مفرح و بانشاط همچنين چگونگي رفتار با همسر و فرزندان و در نهايت به منظور پايين آوردن آمار طلاق در جامعه، با حضور جمعي از خواهران بسيجي، معلمان پرورشي، قرآن آموزان، مربيان قرآني و اعضاي فعال هسته هاي فرهنگي جوان اداره تبليغات اسلامي پيرانشهر، با سخنراني ماموستا شفيع روحاني در محل سالن اجتماعات اين اداره برگزار شد.

ماموستا شفيع روحاني در اين مراسم ضمن تبريک دهه کرامت و ميلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر همچنين تبريک ولادت حضرت امام رضا (ع) اظهار داشت: خانواده رکن اصلي جامعه اي سالم، پويا و متعادل را تشکيل مي دهد. در عصر حاضر بيش از هر زمان ديگر نظام خانواده در معرض هجوم عوامل متعدد فرهنگي، اجتماعي و سياسي قرار گرفته است. بدون شک از جمله مهمترين عوامل تحکيم بنيان خانواده در هر جامعه اي آشنايي با عوامل تحکيم و تثبيت بنيان خانواده و عمل بر اساس اين آشنايي است.

خوشبختانه دين اسلام با دقت در تمام جوانب نيازهاي انسان، در اين مسئله هم مثل ساير موارد ديدگاهي کامل و روشنگرانه دارد.

وي ادامه داد: شيوه هاي دين آميزه اي از شيوه هاي شناختي، عاطفي و رفتاري است. هم به نيازهاي مادي توجه دارد و هم به نيازهاي معنوي، هم بعد شناخت و عقلانيت را در برمي گيرد، هم بعد عاطفي و هم بعد رفتار را. بنابراين آموزه هاي دين هم جامع نگرند و هم واقع نگر.

گفتني است، اين کارگاه آموزشي با پاسخ به سوالات بانوان در اين زمينه به پايان رسيد.

پنجشنبه 28 شهريور 1392 - 8:53
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری