سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 14:50
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جشن ولادت امام رضا(ع) در نقطه صفر مرزي با افغانستان

ويژه برنامه جشن ميلاد اما رضا(ع) با حضور اقشار مختلف مردم شيعه و سني در محل مسجد ابوالفضل (ع) شهرستان زهک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سيستان و بلوچستان، حجت الاسلام علي خيور گفت: بمناسبت فرا رسيدن ميلاد هشتمين اختر تابناک ولايت و امامت امام علي بن موسي الرضا(ع) ويژه برنامه اي با حضور اقشار مختلف مردم شيعه و سني، 25 شهريور بعد از نماز مغرب و عشاء در محل مسجد حضرت ابالفضل (ع) شهرستان زهک برگزار شد.

حجت الاسلام علي خيور با اعلام اينکه يکي از القاب امام رضا(ع) از لحاظ علمي درجه اي والا داشته و اين را از آنجا مي دانيم که مأمون که خود از دانشمندان بني عباس بوده مناظرات فراواني را ترتيب مي داد که نتيجه اين مناظرات اذعان همه به علم و دانش سرشار امام علي (ع) و دادن لقب عالم و آل محمد (ص) به ايشان بود.

وي ادامه داد: از امام موسي بن جعفر (ع) روايت شده که به فرزندان خود مي فرمود؛ اين برادرتان علي (ع)، عالم آل محمد(ص) است، مسائل دين خود را از او بپرسيد و آنچه به شما گويد،نگه داريد.

رييس اداره تبليغات زهک با بيان اينکه فقيهان سؤالاتشان را که درباره ي فرائض اسلامي بود به نزد او مي فرستادند،خاطر نشان کرد: ابراهيم بن عباس گفته هنگاميکه از حضرت رضا(ع) درباره ي موضوع مشکلي پرسش مي کردند، امام (ع) به راحتي پاسخ مي داد، و من هرگز کسي داناتر از او نديدم.

گفتني است، در پايان مراسم از همنامان آن حضرت و همچنين برندگان مسابقه زندگينامه امام رضا(ع) تقدير و جوايزي اهدا شد.

چهارشنبه 27 شهريور 1392 - 11:20
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری