جمعه 31 فروردين 1397 - 7:38
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

جوانان معارف حقيقي دين را باور كنند

مسئول روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان با تأكيد بر لزوم معرفي الگوهاي ديني به نسل جوان، گفت: بايد آموزه‏ هاي ديني مناسبي براي جوانان در‌نظر گرفته شود و اين نسل را با عمق فرهنگ رضوي آشنا كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان، حجت‌الاسلام صادق دوستار، 25 شهريور 92 در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآن شعبه گيلان شركت در مجالس ائمه اطهار(عليهم السلام) را موجب اتصال رشته محبت با خاندان عصمت و طهارت(ع) دانست كه آثار و بركات بسياري در زندگي دنيوي و اخروي انسان دارد، لذا محبت اهل بيت(ع) براي كساني‌‌كه با ائمه(ع) ارتباط بيشتري دارند شرايطي را فراهم مي‌كند كه آثار آن در دنيا و آخرت مشهود است و حضور در مجالس و محافل ديني و مذهبي نقش مهمي در فراهم شدن اين ارتباط معنوي دارند.

وي با تصريح بر اينكه امروز جوانان ما با جنگ نرم دشمن روبرو هستند، اظهار داشت: هدف دشمنان و استكبار جهاني در جنگ نرم تخريب و به انحراف كشاندن و ضربه زدن به اين نسل آينده‌دار كشور و آينده‌ساز انقلاب است، لذا يكي از راه‌هايي كه مي‌تواند توطئه‌هاي دشمنان را خنثي كند، آشنايي نسل امروز جامعه با معجزات، سيره و روش زندگي و كرامت ائمه اطهار(ع) است.

اين کارشناس مذهبي حضور روحانيان و مبلغان را در اين گونه مجالس با اهميت دانست و تأکيد کرد : امنيت فکري و اعتقادي جوانان و نوجوانان فقط با شركت در مجالس و محافل ‌ديني و مذهبي محقق نمي‌شود، بلكه اين گونه مجالس بايد همراه با وعظ و خطابه باشد تا اثرات ماندگاري داشته باشد.

مسئول روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان با اشاره به اينكه بايد سبك زندگي رضوي به جوانان معرفي شود، تصريح کرد: گرايش مردم به طرف اهل‏ بيت و امام‏ هشتم(عليه السلام) قابل تأمل و تحسين است، لذا با معرفي الگوهاي ديني به نسل جوان و تشويق آنها به‌سوي فرهنگ ارزشمند اسلامي بايد آموزه ‏هاي ديني مناسبي براي آنها درنظر گرفته شود و اين نسل را با عمق فرهنگ رضوي آشنا كرد تا آنها در ادامه اين مسير با تفكر و تدبر بيشتري گام بردارند.

حجت‌الاسلام دوستار اضافه کرد : جوانان و نوجوانان ايران اسلامي بايد معارف ديني را به شكل حقيقي باور كنند كه برگزاري برنامه‌هاي متنوع در دهه كرامت مي‌تواند بر معارف ديني جوانان بيافزايد.

وي به ويژه‌برنامه‌هاي اداره‌كل تبليغات اسلامي گيلان براي تقويت اين گونه محافل مذهبي اشاره كرد و متذکر شد: اين اداره‌كل با توجه به وظايف ذاتي و محوله خود در نشر و گسترش برنامه‌هاي مذهبي و محافل معنوي و ديني تلاش مي‌كند با تقويت هيئت‌هاي مذهبي و استقرار روحانيان در مناطق مختلف شهري و روستايي و همچنين تشكيل كانون مداحان و تغذيه فكري و اعتقادي آنان و برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي براي مداحان، گام‌هاي اثرگذار و ارزشمندي بردارد.

اين مسئول اذعان داشت: يكي از فعاليت‌هاي تبليغات اسلامي گيلان در راستاي گسترش فرهنگ اهل بيت(عليهم السلام) در جامعه، نظارت مستمر بر عملكرد مداحان و هيئت‌هاي مذهبي است تا دچار انحراف و خرافه‌گرايي نشوند.

سه‌شنبه 26 شهريور 1392 - 9:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری