جمعه 31 فروردين 1397 - 9:6
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

جشن‌هاي مذهبي همراه با برنامه‌هاي متنوع موجب نشاط جوانان مي‌شود

امام جمعه شهر الوند گفت: برگزاري برنامه‌هاي متنوع و شاد در مراسم و مناسبت‌هاي مذهبي موجب شور و نشاط و شادابي جوانان و پاسخگويي به نيازهاي آنها و رونق فعاليت‌هاي مذهبي مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام علي طهماسبي 24 شهريور 92 در جلسه ستاد ساماندهي شئونات فرهنگي در مراسم مذهبي که با حضورغلامرضا حسن‌پور فرماندار البرز، حجت الاسلام محمد صادق جانمحمدي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان البرز در دفتر امام جمعه الوند برگزار شد اظهارداشت: برگزاري مراسم مذهبي و ملي بايد جوان پسند و مطابق با سليقه جوانان امروز باشد تا تاثيرگذاري عميقي را به همراه داشته باشد زيرا اجراي مراسم با تشريفات و سخنراني هاي طولاني براي نسل جوان خسته کننده خواهد بود.

وي تصريح کرد: در آستانه ميلاد با سعادت امام رضا (ع) برگزاري جشن هاي فرحبخش در فضاهاي عمومي مانند پارک‌ها، ورزشگاه‌ها و مجتمع‌هاي فرهنگي با استقبال مخاطبان جوان مواجه خواهد شد و اجراي برنامه هاي متنوع مسابقات ورزشي، فرهنگي موجب رونق و زيبايي اين برنامه ها خواهد شد.

حجت‌الاسلام طهماسبي يادآورشد: شادي، نشاط و خوشحالي را خداوند در ذات انسان به وديعه نهاده و شادي کردن در چارچوب قوانين دين اسلام و بدون انجام کاري ناصواب منافاتي با دين ندارد بلکه دين اسلام همواره مومنان را به شاد کردن ديگران و ايجاد خوشحالي در قلب مومنان سفارش کرده است.

وي گفت: ائمه اطهار(ع) نيز در باب اهميت شادي احاديث بسياري دارند و فرموده‌اند در جشن‌ها، ولادت‌ها و اعياد مذهبي بزرگي همچون عيد غدير و عيد سعيد فطر اظهار شادي و مسرت کرده و در مراسم سوگواري همچون ايام شهادت و محرم اظهار ناراحتي و اندوه کنيد.

حجت الاسلام طهماسبي افزود: مشکل دستگاه هاي متولي فرهنگ در فعاليت هاي فرهنگي اشباع شدن نادرست و کاذب نياز فرهنگي مدرن و کوتاهي نسبت به نيازهاي اجتماعي فرهنگي جوانان است چرا که امروزه نيازهاي فرهنگي جوانان دستخوش تغييراتي شده و نيازمند هيجان و شور و نشاط است که اين موارد در اجراي مراسم مختلف فرهنگي کمتر ديده شده است.

امام جمعه الوند بيان کرد: حداقل در هر سال چهار جشن بزرک مذهبي در مراسم مختلف اجرا مي شود تا به ايجاد شور و هيجان و نشاط اجتماعي در جامعه کمک شود و همچنين در اين مراسم جايگاه رفيع علمي و دانش ائمه اطهار به خوبي براي جوانان تبيين شود.

وي گفت: اجراي اين گونه مراسم مذهبي بايد با کمترين دخالت بخش دولتي و کاملا مردمي انجام شود زيرا هرکاري که با همکاري مردم صورت گرفته نتايج موثري را به دنبال داشته و با همکاري مردم صرفه جويي مناسبي هم در هزينه هاي جاري صورت گرفته است.

دوشنبه 25 شهريور 1392 - 23:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری