يكشنبه 3 شهريور 1398 - 12:0
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

موسوي:

ريشه تربيت کودک در رحم مادر شکل مي گيرد

کارشناس مذهبي و اجتماعي شهرستان ميامي با تاکيد بر اينکه ريشه تربيت کودک، شقاوت و سعادت وي در رحم مادر شکل مي گيرد، تصريح کرد: اين امر از قانون وراثت تبعيت مي کند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، انسيه السادات موسوي شامگاه يکشنبه در نشستي با بانوان فرهيخته شهرستان ميامي در محل کانون فرهنگي تبليغي اين شهرستان ضمن بيان اينکه ريشه تربيت کودک در رحم مادر شکل مي گيرد افزود: يکي از قوانين مهم در جهان موجودات زنده قانون وراثت است که بموجب اين قانون فرزندان بدون کوچکترين فعاليت اختياري صفات و خصايص پدران و مادران را مي گيرند.

وي تصريح کرد: علم در تمام شاخه ها پيشرفت کرده و حقايقي که در گذشته مجهول بوده براي دانشمندان معلوم شده و پس از تحقيقات عميق علمي به اين نتيجه رسيده اند که در سلول هسته اي بيضي شکل با جداره قابل ارتجاعي وجود دارد که در آن هسته قطعات کوچکي است و در موقع تقسيم سلول در هسته پديدار مي شود به نام کروموزوم و در اين کروموزوم ها ذرات بسيار کوچکي وجود دارد که به انها ژن مي گويند و مسلم عامل حقيقي اين وراثت ژن هاهستند که صفات والدين را به فرزندان منتقل مي کنند.

اين کارشناس علوم اجتماعي، تصريح کرد: در واقع مي توان گفت نيمي از خوشبختي ها و بدبختي هاي آدمي مربوط به دوران رحم و نيمه ديگر مربوط به طرز تربيت و شرايط محيط زندگي است.

موسوي با بيان اينکه اين سوال مهم مطرح مي شود که چرا روايات، رحم مادر را ملاک سعادت و شقاوت مي دانند و از صلب پدر اسمي نبرده است اظهار داشت: در اينجا معلوم مي شود که سهم مادر در ساختمان فرزند به مراتب از پدر بيشتر است.

وي گفت: طفل در شکم مادر درست مانند عضوي از بدن مادر است و همه عوامل موثر در مادر در فرزند موثر است و آن ذره کوچک را به صورت انسان کاملي در آورده و تمام عيوب و مزايا و کمالات ظاهري و باطني همه در رحم تعيين مي شود.

کارشناس مذهبي و علوم اجتماعي، با بيان اينکه تمامي تحولات خوب و بد مادر در طفل اثر مي گذارد و بچه مطابق آن ساخته مي شود اظهار داشت: مادراني که آراسته به فضايل اسلامي و زيور هاي اخلاقي هستند کاملا زمينه اي مستعد براي فرزندان صالح دارند.

موسوي در خاتمه گفت: در واقع طفلي که منزل رحم مادر را به سلامت گذرانده و در شکم او با تقوا و سعادتمند ساخته شده و سالم متولد گشته و از مرکب رحم به منزل مقصود يعني دنياي خارج از رحم به سلامت آمده موفقيت هاي درخشاني در آينده به انتظار اوست.

دوشنبه 25 شهريور 1392 - 15:1
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری