جمعه 31 فروردين 1397 - 7:32
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام مرويان حسيني:

تضعيف نهاد خانواده سياست فرهنگي و اجتماعي نظام سلطه است

مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي ايجاد انحراف در زنان و تضعيف نهاد خانواده را سياست فرهنگي و اجتماعي نظام سلطه دانست و گفت: نظام سلطه با ابزار رسانه، ماهواره و فضاي مجازي عفاف گرايي را در نسل جديد تخريب مي كند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي، حجت الاسلام سيد محمود مرويان حسيني در همايش تجليل از فعالان گفتمان عفاف در مدارس اظهار كرد: نظام سلطه تضعيف نهاد خانواده، سوء استفاده از جذابيت هاي انساني و بهره گيري منفي از حضور زن براي ايجاد انحرافات را به عنوان سياست اصلي نفوذ در جبهه فرهنگي ، اجتماعي انتخاب كرده است.

وي با بيان اينكه از نقاط شاخص در فهرست ارزش هاي اخلاقي به سبك زندگي اسلامي واژه عفاف و عفاف گرايي است افزود: پيشوايان ديني ما افضل العبادات را عفاف دانسته و حضرت علي (ع) نيز در اين خصوص تاكيد دارند كه عفاف شيوه رفتاري انسانهاي هوشمند است.

حجت الاسلام مرويان حسيني تاكيد كرد: در بيانات پيشوايان آمده است كه عفاف گرايي موجب صيانت وحفاظت از ارزش هاي انساني است ولي دنياي امروز بويژه نظام سلطه براساس انسان شناسي اصالت لذت از بي بندوباري و ابتذال را توسعه داده و اقتدار سياسي ،اقتصادي و اجتماعي خود را تحقق مي بخشد.

حجت الاسلام مرويان حسيني تصريح كرد: امروز دنياي ارتباطات انسان ها را تحت تاثير امپراطوري رسانه اي غربي قرار داده و ما پي آمد هاي آن را بر شهر و نسل خويش مشاهده مي كنيم به اهميت و اولويت فرهنگ عفاف گرايي بيشتر متوجه ايم.

وي افزود: قرآن عفاف گرايي را سپر فرهنگي و اجتماعي در برابر وسوسه هاي غير اخلاقي دروني و تشويق هاي ابتذال بيروني به انسان ها توصيه مي كند.

مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي ادامه داد: اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي بر اساس وظيفه ذاتي و پشتيباني فرهيختگان جامعه، مقوله عفاف را به صورت جدي مورد توجه قرار داد و اين نگاه را از محيط هاي دانش آموزي شروع كرده است.

وي همچنين به برگزاري اين گفتمان ها در شهرستان هاي تلفيقي خراسان رضوي اشاره كرد و گفت: 40 هزار نفر در گفتمانهاي عفاف در مشهد و برخي شهرستان ها حضور داشتند كه اين طرح با رضايت خانواده ها و مخاطبان و موفقيت در اجرا به پايان رسيد.

حجت الاسلام مرويان حسيني با اشاره به تربيت 160 مربي عفاف گرايي براي اجراي اين طرح تاكيد كرد: گفتمان، گفتگويي دو طرفه است كه با پرسش و پاسخ محور مشخصي را دنبال مي كند و در اين جلسات تلاش شد كه مربيان در فضايي دو طرفه و به صورت تخصصي مفهوم عفاف و عفاف گرايي را براي دانش آموزان بيان كنند.

وي به امضاء تفاهم نامه اين اداره كل با آموزش و پرورش استان اشاره كرد و گفت: مربيان عفاف گرايي با ارائه آموزش هاي تخصصي و نمايش فيلم، كليپ و پاور پوينت سعي در كيفي برگزار شدن جلسات داشتند.

مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي اعلام كرد: 91 در صد از شركت كنندگان دراين گفتمان ها در ارزشيابي هاي انجام شده از روند اين جلسات راضي بودند و خواستار ادامه اين گفتمانها در مدارس شدند.

وي با بيان اينكه خانواده هايي كه در جريان اين گفتمان ها قرار گرفتند از اين برنامه استقبال كردند و تاثيرات مثبت اين برنامه را بر فرزندانشان مشاهده كردند ابراز اميدواري كرد با مساعدت آموزش و پرورش دوره هاي عفاف گرايي براي خانواده ها نيز ارائه شود.

حجت الاسلام مرويان حسيني ابراز اميدواري كرد با كمك دستگاهها و حمايت آنان اجراي اين طرح موفق فرهنگي در سطح استان گسترش يابد تا بتوانبم در برابر تهاجم و شبيخون ناجوانمردانه اخلاقي و فرهنگي نظام سلطه نسلي مومن با نشاط و با هويت تربيت كنيم و در مسير تاكيدات مقام معظم رهبري موفق باشيم.

يكشنبه 24 شهريور 1392 - 10:3
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری