شنبه 25 مرداد 1399 - 10:32
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

فعاليتهاي قرآني استان قزوين درماه رمضان شاخص بود

مشاور قرآني استاندار قزوين گفت: با همکاري و تعامل مناسب دستگاههاي اجرايي برنامه هاي قرآني استان در ماه رمضان جايگاه برتر کشوري را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين مجيد وفاپور 21 شهريور 92در مراسم تجليل از دست اندرکاران برنامه تلويزيوني" با قرآن در رمضان" که در دفتر استاندار قزوين برگزار شد اظهارداشت: همه ساله در ماه رمضان برنامه هاي ترتيل خواني با همکاري قاريان و حافظان و دستگاههاي اجرايي مانند صداوسيما، تبليغات اسلامي و اوقاف برگزار مي شود و از سوي مسئولان و استانداري حمايت لازم صورت مي گيرد.

وفاپور بيان کرد: با تشکيل شوراي قرآني در استان و پشتيباني معنوي و مادي خوبي از سوي استاندار صورت گرفته و با برگزاري 20 جلسه برنامه ريزي مناسبي براي تدوين فعاليتها صورت گرفته است.

مشاور قرآني استاندار گفت: برگزاري مسابقات مختلف قرآني در آموزش و پرورش و دانشگاهها، مدارس و ما بين نابينايان با استقبال خوبي روبرو شد و مراسم با قرآن در رمضان هم در سطح کشور از کيفيت بالايي برخوردار است و توانستيم شاخص کشوري را کسب کنيم.

حجت الاسلام علي نعمت اللهي مديرکل تبليغات اسلامي استان قزوين هم تصريح کرد: عليرغم آن که با مشکلات و کمبودهاي اعتباري در استان مواجهيم اما کارهاي خوبي در بخش قرآني انجام شده که از استاندار و مشاور قرآني ايشان تقدير مي شود.

وي افزود: سياست گذاري در شوراي قرآني استان بايد هدفمند باشد و با برنامه ريزي مناسب بلند مدت و کوتاه مدت از همه ظرفيت هاي موجود استان بخوبي استفاده کنيم.

حجت الاسلام نوروزي مديرکل اوقاف و امور خيريه استان قزوين هم در اين نشست گفت: از استاندار قزوين انتظار داريم براي تاسيس دانشگاه معارف قرآني و تامين مکاني براي آن دستور لازم را صادر کنند تا اين حرکت فرهنگي به نتيجه برسد.

اين مسئول بيان کرد: خوشبختانه ظرفيت هاي خوبي در بخش نيروي انساني وجود دارد و قادريم هيئت علمي دانشنگاه قرآني را در قزوين تامين کنيم و از وجود مفسران استاني براي تدريس استفاده کنيم.

در اين مراسم استاندار قزوين با اهداء لوح از قاريان برجسته و دست اندرکاران برگزاري برنامه تلويزيوني" با قرآن در رمضان"

حجت الاسلام علي نعمت الهي مديرکل تبليغات اسلامي، حجت الاسلام نوروزي مديرکل اوقاف و امور خيريه استان، ابوالحسن صادقي جهاني مديرکل صداوسيماي قزوين و قاريان حاج فتحعلي، علي اکبري، قاسمي، رفعتي، رشوندي، مجيد وفاپور، عابديها، قلي پور، حبيب زاده و آهويي، تجليل کرد.

شنبه 23 شهريور 1392 - 10:38
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری