پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 19:35
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور استاندار قزوين

تجليل از دست اندرکاران و عوامل برنامه قرآن در رمضان

در مراسمي دست اندرکاران و عوامل برنامه قرآن در رمضان قزوين با حضور استاندار قزوين تجليل شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين ، در مراسمي با حضور احمد عجم استاندار، حجت الاسلام علي نعمت الهي مديرکل تبليغات اسلامي، محمد حسين شفيعي ها مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي، ابوالحسن صادقي جهاني مديرکل صدا وسيماي قزوين و جمعي از برنامه سازان قرآني و قاريان قرآن 19 شهريور92 در سالن اجتماعات استانداري برگزار شد از دست اندرکاران برنامه تلاوت قرآن مجيد تجليل شد.

شايان ذکر است اين برنامه قرآني در ماه مبارک رمضان همه روزه در امامزاده حسين(ع) قزوين با تلاوت قاريان استاني و کشوري برگزار و به صورت مستقيم از صدا و سيماي مرکز قزوين پخش مي شد.

استاندار قزوين در اين مراسم بر ضرورت درک مفاهيم قرآن در زندگي تأکيد کرد و گفت: اگر قرار باشد قرآن در زندگي ما ساري و جاري باشد بايستي از مفاهيم قرآني آگاهي يافته و در مسير تدبر در اين مفاهيم ارزشمند بکوشيم.

عجم در ادامه تصريح کرد: قرآن براي همه انسانها شفابخش و کتاب زندگي است و همه ما مسلمانان نيز بر اين امر اعتقاد داريم که اين کتاب مقدس باب رحمت الهي است.

استاندار قزوين خطاب به فعالان عرصه قرآني يادآور شد: فعالان اين عرصه از تجارب و اندوخته هاي قرآني در تربيت نسل هاي امروز و آينده بايستي بهره جويند.

عجم بر برنامه ريزي جهت توسعه مفاهيم قرآني در استان تأکيد کرد و افزود: برنامه ريزي هاي کوتاه، ميان و بلند مدت جهت توسعه مفاهيم قرآني در استان از ضرورت هاي انکارناپذير است.

وي در ادامه به ضرورت آموزش مفاهيم قرآني براي مديران استان اشاره کرد و افزود: آموزش کاربردي مفاهيم قرآني ويژه مديران استاني ضرورت دارد و در حال حاضر نيز يک دوره در حال برگزاري است ولي برنامه ريزي جهت استمرار آن لازم است.

استاندار قزوين فعاليت هاي قرآني مجموعه هاي فرهنگي استان را قابل تقدير دانست و بيان داشت: مجموعه هاي فرهنگي استان در راستاي نشر مفاهيم قرآني فعاليت هاي مختلفي دارند که قابل تقدير است و صدا و سيماي استان نيز در اين زمينه فعاليت هاي موثر و خوبي انجام داده است.

.

در ادامه ، صادقي جهاني مديرکل صدا و سيماي مرکز قزوين هم با اشاره به اهميت آشنايي مردم با قرآن کريم گفت: در ايام رمضان برنامه هاي قرآني به صورت زنده از شبکه هاي شما و سه سيما پخش شد که با استقبال علاقمندان به قرآن روبرو شد.

حجت الاسلام نعمت الهي مديرکل تبليغات اسلامي استان قزوين نيز ، ضمن قدرداني از صدا و سيماي مرکز قزوين در پخش برنامه هاي قرآني يادآور شد:‌ برگزاري جلسات تفسير قرآن، روخواني وروانخواني قرآن و اعطاي مجوز به موسسه قرآني از اهم اقدامات اداره کل تبليغات اسلامي قزوين در ترويج فرهنگ قرآني در استان است.

پنجشنبه 21 شهريور 1392 - 10:53
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری