پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 5:36
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

آيت الله شاهچراغي مطرح کرد:

ضرورت تبيين امام‌شناسي توسط روحانيان در بين جوانان

نماينده ولي فقيه در استان سمنان بر تبيين امام‌شناسي در جامعه تأکيد کرد و گفت: بايد اين امر توسط روحانيان در جامعه و به ويژه در بين جوانان تبيين شود و بايد فرزندان خود و آينده‌سازان ايران اسلامي را با سيره ائمه اطهار(ع) آشنا کنيم.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، آيت الله سيد محمد شاهچراغي در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي، برنهادينه کردن فرهنگ رضوي در جامعه تاکيد کرد و گفت: اجراي برنامه‌هاي مختلف در دهه کرامت باعث ايجاد محيطي معنوي و پربار در جامعه مي‌شود که نيازمند ساماندهي است از اين‌رو وظيفه‌‌ دستگاه‌هاي فرهنگي بايد اشاعه فرهنگ رضوي در جامعه باشد.

وي با اشاره به اينکه جشن هاي ديني بسيار مهم و تاثير گذار است، گفت: "جشن هاي زير سايه خورشيد"روند جريانات انحرافي را از بين مي برد.

ضرورت توجه به نياز مخاطبان در برنامه‌هاي دهه کرامت

عضو مجلس خبرگان رهبري بر ضرورت توجه در برنامه‌هاي دهه کرامت به ابتکار و نوآوري براساس نيازهاي مخاطبان امروزي تاکيد کرد و افزود: امروز برنامه‌ها بايد بر مبناي نياز مخاطبان و اثرگذاري بيشتر تنظيم و اجرا شود.

آيت الله شاهچراغي، فرارسيدن اول ذيقعده، ولادت سراسر نور و شادي شفيعه روز جزا، كريمه اهل بيت، حضرت فاطمه معصومه (س) و يازدهم ذيعقده، ميلاد فرخنده و پرنور و سرور هشتمين حجت خدا، حضرت علي بن موسي الرضا (ع) و دهه نوراني كرامت را به تمامي رهپويان طريق پرافتخار عصمت و طهارت و دوستداران و پيروان راستين ائمه معصومين تبريك گفت و ابراز داشت: اميدواريم خداوند متعال همواره توفيق شناخت و معرفت اهل بيت و حركت در مسير مكتب نجات بخش انبياء الهي را بر همه ما مسلمانان ارزاني فرمايد.

وي حضور خادمان در شهرهاي مختلف همزمان با دهه کرامت را اقدامي بسيار خوب براي پر کردن عطر رضوي در شهرها و نيز آشنايي جوانان با فرهنگ رضوي عنوان کرد و افزود: دهه کرامت که به برکت ميلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و ولادت با سعادت حضرت امام رضا(ع) برگزار مي شود فرصت گرانبهايي براي توسعه فرهنگ رضوي است.

حضور خادمان رضوي در شهرها اقدامي مناسب

نماينده ولي فقيه در استان سمنان حضور خادمان در شهرهاي مختلف که همزمان با دهه کرامت برگزار مي شود را اقدامي بسيار زيبا و خوب توصيف کرد و افزود: اين امر براي پر کردن عطر رضوي در شهرها و نيز آشنايي جوانان با فرهنگ رضوي موثر است.

آيت الله شاهچراغي گفت: دهه کرامت که به برکت ميلاد با سعادت حضرت معصومه (سلام الله عليها) و ولادت با سعادت حضرت امام رضا (عليه السلام) برگزار مي شود فرصت گرانبهايي براي توسعه فرهنگ رضوي است.

وي با اشاره به وجود بقعه متبرک حضرت يحيي ابن موسي (عليه السلام) برادر حضرت علي ابن موسي الرضا (عليه السلام) در سمنان گفت: ايجاد دفتري براي ارتباط مناسب بين آستان قدس رضوي و آستان يحيي ابن موسي در سمنان براي پيگيري مسايل اين دو آستان ضروري است.

استقبال مردم از خادمان امام رضا(ع) باعث تثبيت اين حركت مي شود

نماينده ولي فقيه در استان سمنان ميزباني و استقبال خوب مردم از خادمان حرم مطهر امام رضا (ع) را باعث تثبيت و مداوم شدن اين حركت پر خير و بركت در استان دانست و تصريح کرد: بر همين اساس بايد از حداكثر ظرفيت ها در برگزاري جشن هاي مردمي زير سايه خورشيد استفاده كرد.

آيت الله شاهچراغي تصريح كرد: بسياري از مردم توانايي و بضاعت سفر به مشهد مقدس و پابوسي حرم مطهر امام رضا(ع) را ندارند و حضور خادمان حرم در استان مي تواند نويد بخش نشاط معنوي و شور و شعف اسلامي در ميان مردم شود.

وي بر ضرورت همكاري تمام نهادهاي دولتي و مردمي در برگزاري جشن هاي مردمي زير سايه خورشيد تاكيد كرد و افزود: مردم کشورمان از صدر اسلام تاکنون در مراسمات مختلف نشان دادند که داراي انس و الفت با ائمه اطهار (ع) به ويژه امام رضا (ع) هستند.

گرايش مردم به اهل‏ بيت (ع) قابل تأمل و تحسين است

نماينده ولي فقيه در استان سمنان با اشاره به اينکه بايد سبک زندگي رضوي به جوانان معرفي شود، خاطرنشان کرد: گرايش مردم به طرف اهل‏ بيت و امام‏ هشتم (ع) قابل تأمل و تحسين است.

آيت الله شاهچراغي ادامه داد: با معرفي الگوهاي ديني به نسل جوان و تشويق آنها به سوي فرهنگ ارزشمند اسلامي بايد آموزش ‏هاي ديني مناسبي براي آنها در نظر گرفته شود و اين نسل را با عمق فرهنگ رضوي آشنا کرد تا آنها در ادامه اين مسير با تفکر و تدبر بيشتري گام بردارند.

وي در خاتمه تاکيد کرد: جوانان و نوجوانان ايران اسلامي بايد معارف ديني را به شکل حقيقي باور کنند که برگزاري برنامه‌هاي متنوع در دهه کرامت مي‌تواند بر معارف ديني جوانان بيافزايد از اين‌رو مسئولان امر نيز بايد توجه خاصي به برنامه‌هاي اجرايي داشته باشند.

پنجشنبه 21 شهريور 1392 - 9:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری