يكشنبه 28 بهمن 1397 - 3:38
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

در تبيان بخوانيد

جوان و مشکلات آن

بخش خانواده ايراني مؤسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان بار ديگر به بررسي مشکلات جوانان پرداخته و با انتشار مقاله اي الکترونيکي در تارنماي خود سعي در رفع مشکلات جوانان دارد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مؤسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان در تارنماي خود در بخش خانواده ايراني به بررسي مشکلات جوانان پرداخته است .

در مقاله اي که توسط نسرين صفري تهيه شده، سعي بر آگاه كردن والدين با رفتارهاي زمان جواني فرزندان خود دارد و تلاش شده است تا در سه بخش کلي دوران طوفاني اما شگفت انگيز، عبور از بحران، تربيت آگاهانه، راهکارهايي را براي رفتار صحيح با جوانان معرفي کرده و والدين را در تربيت صحيح ياري نمايند.

در بخشي از اين مقاله چنين آمده است: روان شناسان معتقدند که بي توجهي و سهل انگاري برخي از والدين از يک سو و يا دخالت و امر و نهي کردن هاي بيش از اندازه و نابجاي آنان از سوي ديگر، مي تواند آرامشي که، لازمه زمان رشد يک جوان است را برهم بزند.

بر والدين هشيار که خواهان تربيت به شيوه درست و آگاهانه هستند لازم است به جاي رام کردن و يا خام کردن جوان و يا نوجوان خود، در نهايت متانت و صبر، به گونه اي ناملموس يعني بدون دخالت مستقيم و يا حتي تحميل کمک خود، فرزندشان را در ادامه مسير سخت و ناهموار زندگي که قطعا مصائبي نيز در پيش رو است، همراهي و حمايت کنند و به آزادي، تفکر، استقلال راي، احساس مسئوليت فردي و اجتماعي، خويشتنداري و... رهنمونش سازند.

گفتني است، علاقه مندان مي توانند جهت مطالعه و استفاده از اين مقاله به آدرس www.tebyan.net مراجعه نمايند.

چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 12:23
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری